Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Design/Trendy

Dřevěné retro: V Indonésii se vyrábí originální rádia

Jakarta - Rádia ze dřeva vyrábějí v Indonésii. Jsou ve stylu retro a je o ně takový zájem, že jejich tvůrce je vyváží do celého světa.

Dřevěné retro rádio
Zdroj: magno-design.com

Kupují je hlavně Američané a Číňané. Rádia existují ve třech provedeních. Za to největší zaplatí zájemci v přepočtu i šest tisíc korun. Každý kus je ručně vyrobený a jeho tvůrce získal již několik mezinárodních ocenění za design. Stejně jako o normální dřevo se musí i o rádio majitel pravidelně starat.

Výchozí reklama

Designér Singgih Susilo Kartono vyrábí rádia už víc než deset let. Rozhodl se pro ně kvůli nedostatku práce. "Chtěl jsem vytvořit produkt ze dřeva, který bude indonéskou ikonou pro celý svět," dodal. Vybudoval následně dílnu, ve které teď zaměstnává desítky lidí. Ti kromě běžné práce sází i stromy. "Během jedno roku použijeme 80 stromů. Mám třicet pět zaměstnanců, kteří mi pomáhají. Během roku jsme schopni nasadit deset tisíc kusů," podotkl.

Ročně vyrobí asi pět tisíc kusů. Osmdesát procent z nich putuje do zahraničí, jako jsou třeba Spojené státy, Evropa, Čína nebo Austrálie.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg Ohra_120x90.jpg Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2024 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.