Výchozí reklama
Výchozí reklama

Aktuality

Nalezeno: 934 záznamů, Zobrazeno: 1 - 15

KILI: Akce na stolové nohy KILI CHILLI

2024-07-03_201512.jpg

Firma Kili, s.r.o. přichází s akční nabídkou na stolové nohy KILI CHILLI! Nakoupit je můžete s 50% slevou. Ceny začínají na bezkonkurenčních 139 Kč.

Školy: Žáci z Přímky přiložili ruku k dílu při Dnu povolání v ZŠ JUDr. Mareše

IMG_2354.JPG

Celoroční spolupráce mezi střední školou na Přímětické ulici ve Znojmě a základní školou na ulici Vídeňské finišovala Dnem povolání. Žáci oborů, jež tato škola nabízí, připravili pro mladší spolužáky aktivity na deseti stanovištích.

Dobrá práce: K jubileu houslařů vyšla kniha 100 let ateliéru Pilař v Hradci Králové

pilarovi_1.jpg

Proslulý houslařský ateliér Pilař v Hradci Králové si letos v září připomene 100 let od svého založení. Při příležitosti tohoto významného jubilea byla vydána publikace s názvem 100 let ateliéru Pilař v Hradci Králové. V knize nelze najít návod, jak postavit smyčcový nástroj, ani čím a jak se liší jednotlivé světové houslařské školy. Čtenáři se však dozvědí o rodině houslařů pocházející z Krkonošské houslařské školy, která si předávala umělecké řemeslo z generace na generaci.

Komfort na kolech a s pokorou k přírodě

Mobilni_kontejner_KEBIN_exterier_1_foto_zdroj_Tino_Kuskunis.jpg

Uprostřed přírody, a přitom v náruči komfortu a moderního designu… Přesně to svým obyvatelům poskytuje mobilní obytný kontejner KEBIN na břehu Hejlovského rybníka na Vysočině. Na podlahové ploše necelých 15 m2 se nachází vše, co člověk až dva potřebují ke krátkodobému i dlouhodobému útěku od každodenního shonu, aniž by museli slevovat z nároků na pohodlí. Snahu o maximální rovnováhu s přírodou a udržitelnost odrazili autoři nejen v použitých materiálech, ale také v energeticky soběstačném řešení.

Dřevojas: Koukejte na sebe ze všech stran!

ASTON_dekor_borovice_jackson_umyvadlo_PURA_galerka_Air_oboustranne_zrcadlo_foto_zdroj_Drevojas.jpg

Vidět se i v malé koupelně ze 4 stran? Žádný problém pro zrcadlovou galerku s oboustrannými zrcadlovými dvířky. Více najdete v tipu od českého Dřevojasu.

Školy: Na Přímce si vyzkoušeli volby nanečisto

pro-hJfuy2tg.jpg

Ve dnech 21. a 22. května 2024 se na školách po celé České republice uskutečnily Studentské volby do Evropského parlamentu 2024. Zapojila se do nich také znojemská Přímka. Studentský parlament pod vedením Bc. Barbory Matyščákové se ujal celé organizace.

Dobrá práce: Thomas Dambo rád schovává Trolly různě po lesích

Title_trollove.jpg

Dánský umělec Thomas Dambo opustil svou původní práci, aby se stal umělcem, který ukazuje lidem, že krásné věci se dají udělat i z odpadů. A nejikoničtějšími realizacemi se v jeho případě stali obří severští trollové postavení z odpadního dřeva.

Značka Ton má novou vizuální identitu, staví na písmenu „O“

ton-logo-black.jpg

Značka Ton představuje novou vizuální identitu: z loga mizí židle, přichází kruh.

Podnikání: Se skateboardy pohořel. Uspěl ale s nábytkem, po němž lezou děti.

stepan_maly_firma_Antonie_Emma.jpg

Nevěděl co s přebytečným dřevem, a tak mu manželka navrhla, ať vyrobí něco pro dceru. Teď už několik let zařizuje pokojíčky díky firmě Antonie Emma.

Společnost MATRIX se snaží přispívat k udržitelnému hospodaření v lesích

MATRIX01.png

Obavy ze změn klimatu rostou. S tím je spojená odpovědnost světového společenství za snížení uhlíkové stopy každého jednotlivce i organizací. Odpovědné chování již není volbou, je to prostě nutnost. Jedním z jednoduchých způsobů, jak zlepšit udržitelnost ve stavebnictví, je používat více dřevěných výrobků.

Okouzlující dřevěné lampy řezbáře Ladislava Rubáčka našly své obdivovatele už na třech kontinentech

Ladislav_Rubacek.jpg

Představíme vám mladého řezbáře z Kuksu, který vytváří nádherné dřevěné lampy. Začal s tím před třemi lety, ale už s nimi ohromuje svět, lampy doputovaly až do Ameriky.

Jaké svěrky nesmí chybět žádnému truhláři?

image2.jpg

Jako každý řemeslník máte nejspíš v dílně hned několik svěrek. Ale jste si jistí, že vám slouží opravdu dobře? Na každou práci se totiž hodí jiný druh. Zjistěte, jaké svěrky vám usnadní práci v truhlárně i při samotné montáži nábytku.

Vychytávky na výrobu nábytku, máte je všechny?

Pripravek_na_vrtani_uchytek_a_knopek.jpg

Výroba nábytku obnáší spoustu práce, která není až tak zábavná, a přitom zabere hodně času. Kolíkování, vrtání otvorů na policové podpěry, dvířkové úchytky nebo panty? Zjistěte, jak si dokončení nábytku usnadnit.

Začínal u výroby dveří, dnes ve svém truhlářství dělá snad všechny druhy nábytku

title_truhlar_martin_sedivy.jpg

Jako kluk se toužil stát automechanikem. Jenže zasáhla rodina a dnes již šestatřicetiletý Martin Šedivý z Perninku na Karlovarsku se musel vydat jiným směrem. Jeho strýc byl truhlář, proto se nezačal věnovat autům, ale práci se dřevem. Začal studovat obor truhlář – výroba nábytku. Když se ale vyučil, byl bez práce. Nikdo ho bez zkušeností nechtěl. Utekly další roky a dnes má Martin Šedivý vlastní truhlářskou firmu.

Mladá řezbářka láká seniory do pardubické Sféry. V učebně dřeva předává základy truhlařiny.

Aneta_Souckova_truhlarka_rezbarka.jpg

Vystudovaná umělecká řezbářka a truhlářka Aneta Součková se cítí v dílně jako doma. Její práce ve vzdělávacím centru Sféra v Pardubicích je pro ni prací snů. Vyrábět jednoduché dřevěné věci učí nejen děti, ale i seniory.

Nalezeno: 934 záznamů, Zobrazeno: 1 - 15

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg Ohra_120x90.jpg Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2024 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.