Výchozí reklama
Výchozí reklama

Diskuze

Celkem témat: 17 Celkem příspěvků: 0

Obecné

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Výzva pro truhláře - zajímavá řešení 3 Paní Kamilo, zajímalo by mne, o jakou truhlu máte zájem. Možná bychom se mohli na výrobě dohodnout. Podobné práce na mé stránce najdete. Hrozek Vlad. https://www.facebook.com/Hrozek
Strukturalizace dřeva 2 Můžu Vás ubezpečit, že ocelovým kartáčem NIKDY nedosáhnete struktury jaká je na doprovodných fotkách u uvedeného článku. Osobně používám kartáče nilonové a eventuelně louhování.
koupací sud 2 Na koupací sud bych se zaměřila až v momentě, kdy budete mít vyřešený kompletně interiér. A do interiéru by určitě měl přijít https://rocal.cz/designove-krby designový krb jestli chcete být v 21. století alespoň trochu trendy. No opravdu, my jsme takto zvolili náš doplněk do obývacího pokoje. Pravda nebylo to nejlevnější, ale vypadá to skvěle.
špičaté kolíčky 1 Vyrobit připravek do kterého se kolíček vloží a následně zasune do ořezávátka.Vše s dorazy. Dělěl jsem takto dřevěné kolíky do hrábí( konické). Měl jsem toho také do tisíců. Další varianta jestliby to nešlo na soustruhu nějakém automatu. Bude to asi cenově jiný level.
Jak na Roletová dvířka? 2 Dříve byly lamely podlepeny pásky z textilie. Dnes se lamely dají koupit v metráži a k tomu kolejnice na zafrézování nebo na našroubování navrch plus krycí lišty.
Výběr dlát 2 Myslím, že jsem nějaká soustružnická dláta viděl na https://www.kutilmarket.cz/ tak se tam podívejte. Já mám ten e-shop docela rád, protože tam prodávají fakt leccos od vrtačky, přes šroubky a tak. A navíc nemusím chodit nikam do hobby marketu a nakoupím to v pohodičce na internetu a přivezou mi to až domů. :) Paráda. :) Určitě vyzkoušejte a podívejte se tam.
zakázková výroba ohýbaného nábytku 2 Ahoj, my jsme si nechávali dělat kuchyni od odborníků z této super firmy: http://www.pwinterier.cz/. navrhli nám krásnou moderní kuchyni z dubového dřeva a pak nám sehnali dodavatele všech materiálů i spotřebičů. Na celou rekonstrukci pečlivě dohlíželi a vše kontrolovali! Na tuto firmu rozhodně nedám dopustit!
material na kuchynu 1 Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste nakonec problém vyřešil? Jaký materiál jste použil? Já teď mám podobné dilema, protože zařizuji nový dům (pořízený tady http://www.eurobydleni.cz/domy/olomouc/), ale jelikož se mi absolutně nelíbí kuchyně, chci jí celou předělat. Budu rád za vaší odpověď..

Téma měsíce

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Mazání truhlářských strojů... 2 Litinové stoly dřevoobráběcích strojů se potírají hadrou namočenou v naftě. Mazání ložisek se provádí běžnými tuky, podle velikosti otáček.

Nejnovější komentáře pod články

Dejte to jinam

Vím že vás možná to restaurování nábytku baví, ale děláte podle mě velkou chybu v tom, že dáváte veškeré úspory tam. Vždyť dnes díky https://www.mycoiner.cz kryptoměnovým směnárnám můžete zaručeně vydělávat peníze i jiným způsobem. Podívejte se na mě. Já přes dogecoiny jsem letos v plusu před 700 %.

Je to náročné pracovat se dřevem

Práce se dřevem je obecně hodně náročná. Já si ji také vyzkoušel před nedávnem. Ale nikdy by mě nenapadlo jak to bude náročné ve skutečnosti. Někdo by mohl říct že vyrobit https://www.jis.cz dřevěná okna přece nebude nic náročného, ale když se jedná o opravdu poctivou ruční práci, tak je to všechno o nervech.

Ochrana povrchu

Dobrý den. Myslíte, že by i jako ochrana zdiva sloužil injektáž krém od http://injektaz-zdiva-svepomoci.cz/ Trochu přemýšlím nad tím, že bych preventivně vysanoval zdivo na rekonstruované stavbě. Není to sice dřevostavba, ale v domě je hodně dřevěného obložení a tak člověk nemá moc představu nad tím, zda se pod tím něco děje nebo ne. A nechce se mi to sundávat, protože esteticky se mi to líbí a nové mi truhlář vypočítal na nesmysl. Díky za rady. ;-)

Budeme dělat dřevo

Rozhodli jsme se nakonec také oslovit nějakou firmu, která staví dřevostavby. Konzultovali jsme to s celou škálou lidí i stavebních firem a bylo nám silně doporučeno si vybrat dřevo. To totiž neustále pracuje a celkově ten interiér pak vypadá mnohem lépe. Koukali jsme zároveň už i na nějaká https://www.jis.cz/drevena-okna/ dřevěná okna, která bychom domů zajisté chtěli

Mělo by se na to myslet, věra

Zajímalo by mě hlavně jaký tam je prostor na kreativitu a nějaké praktické věci.Vím samozřejmě že se tam snaží využít prostor od A do Z, ale to není samozřejmě všechno. Musíte také myslet na praktické věci jako jsou třeba prostorné https://www.jis.cz/parapety-vnitrni/ vnitřní parapety. Protože co jsem se tak koukala na fotky, tak se tam parapety objevují,ale moc prostoru se jim nedává.

Podlahy

Díval jsem se na ten eshop a ty jejich dřevěné podlahy vypadají fakt nádherně. Já se právě nejspíš příští rok chystám doma pustit také do nových podlah. Já bych ale asi spíš chtěl vinylové podlahy. Líbí se mi dost třeba ty od https://www.vesna.cz/vinylove-podlahy Dřevěné by samozřejmě byly lepší, ale na to náš rozpočet asi nestačí.

dřevo

Skvělý článek, který mně jako amatérovi přestěhovanému z pražského sídliště do rodinného domku velice pomohl :-) Dřevem budeme nejspíše většinu zimního ročního období topit v kamnech, a tak se nám budou hodit tipy na uskladnění. Letos na jaře jsme si s manželkou udělali radost a pořídili si na zahradu robotickou sekačku od https://www.robotprofi.cz/ , takže zbylo více času na štípání třísek ;-)

Dětský pokoj

My jsme s manželkou taky nedávno zařizovali pokojíček. Chtěla ho mít hotový ještě než se syn narodí. Sice ho teď nebude využívat, ale je pravda, že pak budeme mít úplně jiné strasti. Takhle jsme na to měli klid. Se vším jsem jí pomáhal, aby si nemyslela, že je na to sama. Dokonce jsem objednal i nějaké oblečení z https://www.tamaiti.cz/ a s tím jsem manželku asi nejvíc překvapil :-D .

Podlaha

Dřevěná podlaha je nejlepší. Není tak studená jako dlažba a na úklid je stejně praktická. Já bych jinou podlahu nechtěl. V zimě tu máme krásné teplo, a to jednak díky příjemné podlaze a pak taky díky akumulačním kamnům od Norsk Kleber https://www.flamen.cz/product-brands/norsk-kleber/ , se kterými jsem fakt spokojený. Doporučil mi je kamarád, ale já jsem pořád váhal mezi akumulačkami a obyčejnými krbovými kamny a po jedné zimě vím, že jsem udělal dobře. Nemusím ráno zatápět, máme tu krásné teplo, nikdy přetopeno, prostě jsem to vychytal dobře.

Kuchyně

Proč ne, vypadá to zajímavě. :) Takový styl se mi líbí. Ta naše paneláková kuchyň by si taky zasloužila trochu osvěžit. Zrovna před pár dny jsme se se ženou bavili, že bychom ještě letos mohli nechat udělat novou. Už jsme se do toho chtěli pustit minulý rok, ale nějak to nevyšlo. Dokonce už jsme se i na nějaké kuchyně dívali a zatím se nám nejvíc zamlouvají ty od https://www.gabon.cz/rubrika/kuchyne/panelakove-kuchyne/

Snad se dokčáme jiných cen

Koukala jsem se teď na to, co nabízejí různí truhláři a nestačila jsem se divit. Tolik lidí dnes nedokáže vyrobit kvalitní https://www.jis.cz/drevene-dvere/ dřevěné dveře, chápete to? Já teda rozhodně ne. Opravdu nevím co je na tom tak těžkého se něco tak primitivního naučit. Mohl by mi to někdo vysvětlit?

do roviny

Zrovna během minulého týdne jsme také srovnávali do roviny - ale narozdíl od vašeho obkladového systému jsme se my zabývali venkovní terasou, kterou jsme docela dlouhou dobu opomíjeli :-) Konečně jsme srovnali terén bagrem zapůjčeným od kamaráda a směle jsme si rovnou objednali novou zahradní sestavu ze stránek https://www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/zahradni-sestavy/ Snad ještě stihneme nějaké pěkné počasí na zahrádce.

Koupelna

Zřejmě to tak budou mít stejně všichni čtenáři tohoto webu, přeci jen se jedná o truhlářský portál, ale já prostě nedám dopustit na dřevěné prvky v jakékoliv místnosti našeho rodinného domu :-) Zrovna vybíráme zařízení do nově zrekonstruované koupelny, chtěli bychom nějaký masiv, tak se nejspíše poohlédneme na stránkách https://www.vybavime-koupelny.cz/umyvadlove-skrinky, jelikož s jejich výrobky máme už dobré zkušenosti.

Dřevo

Tohle bych tesal. Nedávno jsem byl na návštěvě u známého, který si u https://www.flamen.cz/kategorie-produktu/akumulacni-kamna/ pořídil akumulační kamna a začal topit dřevem. No, kromě toho, že letošní sezónu chtěl topit mokrým dřevem mě překvapil i tím, jak měl to dřevo uskladněné. Tak jsem mu vysvětlil, že tohle by měl předělat a znovu a lépe. Nadšený nebyl, ale nakonec mi dal za pravdu. Ještě mu pošlu tenhle článek. :)

No, myslím si, že letos nás čeká podobná situace. Před pár dny jsem někde četl článek, že výrobci krbových kamen nestíhají, protože je o ně neskutečně velký zájem. Také jsme si letos krbovky pořídili. Dřevo do nich už mám také objednané a jediné, co musím ještě vymyslet je jak chránit dřevo před počasím. Vidím to ale tak, že asi koupím nějakou plachtu z https://www.peplachty.cz/zakryvaci-plachty/ a to by snad mělo stačit.

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu