Výchozí reklama
Výchozí reklama

Diskuze

Celkem témat: 18 Celkem příspěvků: 0

Obecné

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Výzva pro truhláře - zajímavá řešení 3 Paní Kamilo, zajímalo by mne, o jakou truhlu máte zájem. Možná bychom se mohli na výrobě dohodnout. Podobné práce na mé stránce najdete. Hrozek Vlad. https://www.facebook.com/Hrozek
Strukturalizace dřeva 2 Můžu Vás ubezpečit, že ocelovým kartáčem NIKDY nedosáhnete struktury jaká je na doprovodných fotkách u uvedeného článku. Osobně používám kartáče nilonové a eventuelně louhování.
koupací sud 2 Na koupací sud bych se zaměřila až v momentě, kdy budete mít vyřešený kompletně interiér. A do interiéru by určitě měl přijít https://rocal.cz/designove-krby designový krb jestli chcete být v 21. století alespoň trochu trendy. No opravdu, my jsme takto zvolili náš doplněk do obývacího pokoje. Pravda nebylo to nejlevnější, ale vypadá to skvěle.
špičaté kolíčky 1 Vyrobit připravek do kterého se kolíček vloží a následně zasune do ořezávátka.Vše s dorazy. Dělěl jsem takto dřevěné kolíky do hrábí( konické). Měl jsem toho také do tisíců. Další varianta jestliby to nešlo na soustruhu nějakém automatu. Bude to asi cenově jiný level.
Jak na Roletová dvířka? 2 Dříve byly lamely podlepeny pásky z textilie. Dnes se lamely dají koupit v metráži a k tomu kolejnice na zafrézování nebo na našroubování navrch plus krycí lišty.
Výběr dlát 2 Myslím, že jsem nějaká soustružnická dláta viděl na https://www.kutilmarket.cz/ tak se tam podívejte. Já mám ten e-shop docela rád, protože tam prodávají fakt leccos od vrtačky, přes šroubky a tak. A navíc nemusím chodit nikam do hobby marketu a nakoupím to v pohodičce na internetu a přivezou mi to až domů. :) Paráda. :) Určitě vyzkoušejte a podívejte se tam.
zakázková výroba ohýbaného nábytku 2 Ahoj, my jsme si nechávali dělat kuchyni od odborníků z této super firmy: http://www.pwinterier.cz/. navrhli nám krásnou moderní kuchyni z dubového dřeva a pak nám sehnali dodavatele všech materiálů i spotřebičů. Na celou rekonstrukci pečlivě dohlíželi a vše kontrolovali! Na tuto firmu rozhodně nedám dopustit!
material na kuchynu 1 Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste nakonec problém vyřešil? Jaký materiál jste použil? Já teď mám podobné dilema, protože zařizuji nový dům (pořízený tady http://www.eurobydleni.cz/domy/olomouc/), ale jelikož se mi absolutně nelíbí kuchyně, chci jí celou předělat. Budu rád za vaší odpověď..

Téma měsíce

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Mazání truhlářských strojů... 2 Litinové stoly dřevoobráběcích strojů se potírají hadrou namočenou v naftě. Mazání ložisek se provádí běžnými tuky, podle velikosti otáček.

Nejnovější komentáře pod články

Topení

Být truhlář, tak by to bylo super. My musíme jezdit každou zimu do lesa, abychom si nějaké dřevo udělali. Naštěstí ho na tu topnou sezónu moc nepotřebujeme, protože topíme v akumulačních kamnech, která jsem koupil z https://www.flamen.cz/akumulacni-kamna/ a v nich se dřevo dobře spaluje a navíc se teplo i ukládá do kamen a pak se z nich uvolňuje, takže není potřeba topit nonstop.

Koupelny

Moc se mi osobně líbí myšlenka toho, že výrobce přizpůsobuje svůj nábytek pro snadnější každodenní používání :-) Ergonomie, jak se patří! Sám mám docela čerstvou zkušenost s rekonstrukcí koupelny na chalupě, tam jsme však většinu nábytku kupovali přes inzeráty z webových stránek https://www.biginzerce.cz/ Vždy jsme narazili na slušné prodejce, se kterými byla snadná domluva.

Jarka

Vyzkoušet nějaké další investiční nástroje jako jsou třeba P2P půjčky https://www.julu.cz nebylo nikdy jednodušší, no vážně. Přijde mi že se lidé vůbec o takových věcech ještě nestihli dozvědět. Přitom je to tak jednoduché. Stačí na telefonu vyplnit pár údajů a můžete hned vydělávat peníze. To by se mělo dostat více do mainstreamu.

Věra

Někdy si říkám že bych si konečně mohla koupit nějaký nový nábytek https://www.finecase.cz/nabytek/ do baráku, ale pak se vždy podívám na ty šílené ceny a nějak mě ta touha přejde, bohužel. Protože když vidím že třeba šatní skříň vychází na polovinu mého platu, tak to je naprosto nepřijatelné.

terasa

Velice pěkná idea, kterou bych rád zapracoval při našem pokusu o stavbu nové dřevěné terasy na zahradě, o což se budeme se synem v blízké době snažit :-) Vzhledem k tomu, že přichází pomalu ale jistě léto a nás bude čekat hned několik různých oslav, tak musíme počítat s větším prostorem pro tolik lidí. Dále máme v plánu z e-shopu https://www.tentino.cz/ objednat párty stan, který poslouží v případě nevyhovujícího počasí.

Podlaha

My máme taky v celém domě dřevěnou podlahu a zničenou ji vůbec nemáme. Topíme dřevem v akumulačních kamnech Norsk Kleber https://www.flamen.cz/product-brands/norsk-kleber/ , díky kterým tu máme příjemné teplo a i v noci a ráno. Díky tomu, že do nich nemusíme tak často přikládat, protože se v nich dřevo krásně spaluje a sálá z nich hodně teplo, tak je nemusíme tak často otevírat, takže nemáme doma nepořádek a je menší riziko poničené podlahy.

Máme to sejno

Tak to máme ale úplně stejně. Já se také ráda budím na krásné posteli která je z domácí výroby. A ještě lépe se mně vstává poté, co máme doma od manžela nainstalované https://www.jis.cz/predokenni-rolety/ předokenní rolety. To je taková pohádka se budit a vědět, že je den před námi a vy máte hodně energie.

Diana

Koukám že tady každý rozumí dřevu, když jste ale takoví všeumělci, tak byste také něco mohli vědět o penězích nebo ne? Potřebuji poradit jestli ta investice do půjček přes https://www.julu.cz nemůže být nějakým způsobem vadná. Hrozně ráda bych tam totiž dala nějaké peníze a ty následně zhodnotila, jestli si rozumíme.

Koupelna

Malá koupelna úplně stačí. K čemu velká, když se tam jdete jenom osprchovat. Vybrali jsme si jen takový ten základní koupelnový nábytek z https://www.aplomo-koupelny.cz/nabytek-do-koupelny/ , jako skříňku na ručníky, zrcadlovou skříňku a poličku a pak už jen sprchový kout, umyvadlo, záchod a pračku a na to všechno tu místo máme.

Tesaři

Mně se tesařská práce strašně líbí. Obdivuju každého, kdo umí do dřeva něco vyřezat. Je to strašně těžké. Jakmile říznete trochu víc, už se s tím nedá nic udělat. my jezdíme do lesa na dřevo na topení a taky si tam občas hraju a něco si zkouším vyřezat, ale mám jen obyčejnou motorovku a ani mi to moc nejde :-D . Doma topíme v akumulačních kamnech Norsk Kleber z https://www.flamen.cz/product-brands/norsk-kleber/ a je to paráda. Kamna vydrží dlouho teplá, takže stačí, když přiložíme ráno než jdeme do práce a ještě odpoledne jsou teplá a topí.

Nábytek

Parádní návod na výrobu dubového stolu. Zkusím to manželovi ukázat a uvidíme jestli se mu do toho bude chtít, moc se mi to líbí. Momentálně vyrábí pro dceru postel do pokojíčku, která bude vypadat jako domeček. Na práci jsem mu nakoupila montérky a ochranné pomůcky z tohoto webu https://www.uvex-safety.cz/cs/ , je s nimi moc spokojený.

sochy

Vždy jsem z toho nesmírně nadšen, že tu mezi námi v České republice stále jsou tak šikovní lidé, kteří dokáží vytvořit takové skvosty v podobě dřevěných soch. Mám pro toto umění obdiv, protože se tomu také snažím trošku věnovat a vím, jak je to náročné. Když zrovna nejsem na rybách (se skvělým vybavením od https://armik.cz/ ), tak si na zahradě v dílně kutím.

Dětský pokoj

To je nádherný pokoj. Z toho s motorkou by byl syn nadšený. Musím to probrat s manželkou, jestli bychom mu neměli pokoj předělat. Přece jen už mu bude 10 let a přijde mi, že ho má pořád dost takový dětský. Jediné, co jsme v něm udělali za poslední dobu, tak že jsme mu koupili větší postel a matraci tady https://www.matracky.cz/ .

To je super

Pokud jste si koupili takto hezkou podlahu, tak ji určitě musíte doplnit https://www.jis.cz/textilni-roletky-den-noc/ textilními roletkami, s nimi se vám totiž bude spát jedna radost. Ne to opravdu není vtip, ta kombinace dřeva a dokonalého spánku je opravdu důležitá. Jaké sledujete momentální trendy v truhlářství?

Snad se dokčáme jiných cen

Když ti malí živnostníci na tom jsou teď tak dobře díky jejich vysokým příjmům za covidu tak by se mohli začít rozhlížet po tom jak s těmi penězi budou dlouhodobě nakládat, nebo ne? Já třeba doporučuji zvážit investice do půjček přes https://www.julu.cz. Tam jsme si už vydělali s manželem opravdu hodně peněz!

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu