Výchozí reklama
Výchozí reklama

Diskuze

Celkem témat: 15 Celkem příspěvků: 0

Obecné

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Výzva pro truhláře - zajímavá řešení 1 Toto řešení jistě nadchne i české truhláře. www.truhlarskyportal.cz/clanky/7968-vyzva-pro-truhlare-i-kutily-televize-zabudovana-ve-stene-truhlarstvi-vyroba-nabytku
Strukturalizace dřeva 2 Můžu Vás ubezpečit, že ocelovým kartáčem NIKDY nedosáhnete struktury jaká je na doprovodných fotkách u uvedeného článku. Osobně používám kartáče nilonové a eventuelně louhování.
špičaté kolíčky 1 Vyrobit připravek do kterého se kolíček vloží a následně zasune do ořezávátka.Vše s dorazy. Dělěl jsem takto dřevěné kolíky do hrábí( konické). Měl jsem toho také do tisíců. Další varianta jestliby to nešlo na soustruhu nějakém automatu. Bude to asi cenově jiný level.
Jak na Roletová dvířka? 2 Dříve byly lamely podlepeny pásky z textilie. Dnes se lamely dají koupit v metráži a k tomu kolejnice na zafrézování nebo na našroubování navrch plus krycí lišty.
Výběr dlát 1 Zdravím vás, protože máte určitě více zkušeností než já mám otázku. Jaká dráta vybrat do začátku https://www.ynaradi.cz/jak-se-zorientovat-ve-svete-dlat Pročítám články videa ale už mi z toho trochu... A nevím jaká vybrat.
zakázková výroba ohýbaného nábytku 2 Ahoj, my jsme si nechávali dělat kuchyni od odborníků z této super firmy: http://www.pwinterier.cz/. navrhli nám krásnou moderní kuchyni z dubového dřeva a pak nám sehnali dodavatele všech materiálů i spotřebičů. Na celou rekonstrukci pečlivě dohlíželi a vše kontrolovali! Na tuto firmu rozhodně nedám dopustit!
material na kuchynu 1 Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste nakonec problém vyřešil? Jaký materiál jste použil? Já teď mám podobné dilema, protože zařizuji nový dům (pořízený tady http://www.eurobydleni.cz/domy/olomouc/), ale jelikož se mi absolutně nelíbí kuchyně, chci jí celou předělat. Budu rád za vaší odpověď..

Téma měsíce

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Mazání truhlářských strojů... 2 Litinové stoly dřevoobráběcích strojů se potírají hadrou namočenou v naftě. Mazání ložisek se provádí běžnými tuky, podle velikosti otáček.

Nejnovější komentáře pod články

stěhování

Zdravím, možná by tu někoho mohla zajímat i firma na stěhování strojů. Nedávno jsem narazil na tento článek: https://stehovanistroju.com/vyber-spolecnosti-pro-stehovani-stroju/ kde píšou, jak na výběr kvalitní firmy.

nářadí

Pro naší rodinku byla zima docela náročná, jednak se nám tedy vždy špatně za tmy vstává, ale to snad asi úplně každému, a navíc jsme se rozhodli vybrat nějaká nová krbová kamna do obývacího pokoje našeho rodinného domku :-) Stálo nás to opravdu hodně sil, až nám blízký kamarád poradil, abychom se obrátili na firmu https://www.naradinazahradu.cz/kamna-a-krby/ , která nám se vším poradí. Tak se opravdu stalo a můžeme se těšit na svou první topnou sezonu v roce 2021 ;-)

rekonstrukce

Já jsem sice vyučený kominík v oboru, ale vzhledem k tomu, že jsem učňák dostudoval ještě za totality a nikdy poté jsem se touto prací neživil, tak bych si na dnešní moderní komíny opravdu netroufl a radši si zaplatím vždy jednou za čas kominíka, u kterého vím, že si mohu být jistý kvalitně odvedenou prací. Nejlepší zkušenosti máme a doporučili bychom nerezové komíny, které jsme kupovali za výborný peníz od http://www.kominycz-eshop.cz/komin-nerezovy/

modřín

Zrovna v tomto týdnu jsme na podlahu v našem rekonstruujícím se bytě aplikovali podlahovou stěrku, kterou jsme za výbornou cenu pořídili z internetového obchodu https://www.obnova.cz/sterky-podlahove/ a během příštího týdne bychom se s kolegou chtěli vrhnout na položení právě modřínové podlahy :-) Za mě byl modřín hned od začátku jasnou volbou a to především z těch skvělých vlastností, které v článku zmiňujete.

nábytek

Rodinný dům se nám s manželkou podařilo koupit až v pozdějším věku, do té doby jsme bydleli nedaleko centra Prahy v bytě, a proto si toho teď náramně užíváme :-) Na zahradě trávíme v podstatě celé léto a neodmyslitelně k tomu patří grilovačky s přáteli, takže je nutné mít připravený kvalitní zahradní nábytek. My jsme pořizovali z internetového obchodu https://www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/ a za tu cenu jsme dostali opravdu pevný a odolný nábytek, který přežije snad všechno ;-)

Ivulínek

Jo, tak nějaké takovéhle auto bychom si chtěli udělat i u nás doma, ale nevím, zda se nám něco takového vůbec někdy podaří... Nicméně, jestli se někdo chystáte na něco podobného, tak určitě doporučuji zkusit třeba tyto stránky zde - https://www.pneuok.cz na pořízení pneumatik! Jsou tam občas i za docela dost fajn ceny.

antracit

Ta černá na té první fotce vypadá super. Podobný materiál jsem nedávno našel doma, tak jsem z toho udělal takovou vestavěnou skříň na skladování pneumatik do garáže. Nikam jinam se to už moc nehodilo. Byla to jen rychlá povrchovka a mělo to docela dost vad. Ale na schování pneumatik, které se chystám pořídit z www.pneuok.cz to bude stačit úplně bohatě. A aspoň nebudou hned na očích, když se vleze do garáže. :)

dveře

Ty oblé tvary jsou na dveřích opravdu moc hezké, nikdy by mne to ani nenapadlo, ale je to prostě fakt :-) Chystáme se v našem rodinném domě na výměnu dveří hned na jaře, mám na to už nakoupené nářadí, dokonce i oblečení (manželka objednávala z eshop second hand https://www.onlinesekac.cz/ ) a teď už jen vybrat výrobce dveří.

Hettich

Díky :-) www.seznam.cz

Hettich

Díky :-) www.seznam.cz

truhlářství

Já mám výrobky truhlářů mnohem radši než produkty z velkých obchodních center a dúkazem toho je fakt, že když jsme si letos zařizovali s přítelkyní nový byt v pražských Malešicích a jeli jsme si s dodávkou od https://dodavky.online/ pro dřevěný nábytek až do Sušice :-) Bezesporu to ale stálo za to.

Dan

A já se mu vůbec nedivím, mne totiž vůně dřeva i práce s ním také učarovala :-) Jediné, co jsem odjakživa nesnášel, byla práce v dílně během těch pověstných letních pařáků - to se opravdu nedalo za boha vydržet. Naštěstí jsme si s kolegou koupili před pár lety výkonnou klimatizaci od https://www.m-klima.cz/ a problém byl rázem vyřešen :-)

Rekonstukrce

My jsme také rekonstruovali nedávno naší koupelnu a teda ten nepořádek, co vznikl okolo toho, to bylo něco strašného. Ono to nevypadalo, jak kdybychom rekonstruovali koupelnu, ale spíše celý dům a to i ten sousedův :-D Až na poslední chvíli jsme si pořídili tyto https://www.peplachty.cz/zakryvaci-plachty/ zakrývací plachty, ale tak snad se nám to příště bude hodit. Jelikož je to plast, nevyhazovali jsme si to a uchovali na příští akce...

Re:

My jsme něco podobného také teď využili, akorát jsme moc nevěděli jak na převoz :D Nakonec nám byla doporučena tato služba https://machinerymovers.cz/sluzby/stehovani-stroju/ Takže také mohu doporučit :) Vše bez problému

Bytová svítidla

Já jsem nechal bytová svítidla na manželce. Já nemám estetické cítění, takže bych jí v tomto ohledu nedokázal poradit. Pro manželku jsou tyto detaily důležité, tak jsem jí nechal volnou ruku :-) . Světla si našla na https://www.bytova-svitidla.cz/ a já jsem je pak jen zaplatil :-D .

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu