Diskuze

Celkem témat: 15 Celkem příspěvků: 0

Obecné

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Výzva pro truhláře - zajímavá řešení 1 Toto řešení jistě nadchne i české truhláře. www.truhlarskyportal.cz/clanky/7968-vyzva-pro-truhlare-i-kutily-televize-zabudovana-ve-stene-truhlarstvi-vyroba-nabytku
Strukturalizace dřeva 2 Můžu Vás ubezpečit, že ocelovým kartáčem NIKDY nedosáhnete struktury jaká je na doprovodných fotkách u uvedeného článku. Osobně používám kartáče nilonové a eventuelně louhování.
špičaté kolíčky 1 Vyrobit připravek do kterého se kolíček vloží a následně zasune do ořezávátka.Vše s dorazy. Dělěl jsem takto dřevěné kolíky do hrábí( konické). Měl jsem toho také do tisíců. Další varianta jestliby to nešlo na soustruhu nějakém automatu. Bude to asi cenově jiný level.
Jak na Roletová dvířka? 2 Dříve byly lamely podlepeny pásky z textilie. Dnes se lamely dají koupit v metráži a k tomu kolejnice na zafrézování nebo na našroubování navrch plus krycí lišty.
Výběr dlát 1 Zdravím vás, protože máte určitě více zkušeností než já mám otázku. Jaká dráta vybrat do začátku https://www.ynaradi.cz/jak-se-zorientovat-ve-svete-dlat Pročítám články videa ale už mi z toho trochu... A nevím jaká vybrat.
zakázková výroba ohýbaného nábytku 1 Také se připojuji s dotazem ohledně výroby nábytku. Potřebovala bych vyrobit konferenční stolek z přírodního dřeva, prosklenný a s v kombinaci s kovem, něco jako mají na http://homezin.cz/media/15-drevenych-konferencnich-stolku-ktere-premeni-cely-obyvak na prvním obrázku. Rovněž bych se chtěla zeptat na orientační cenu. Díky.
material na kuchynu 1 Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste nakonec problém vyřešil? Jaký materiál jste použil? Já teď mám podobné dilema, protože zařizuji nový dům (pořízený tady http://www.eurobydleni.cz/domy/olomouc/), ale jelikož se mi absolutně nelíbí kuchyně, chci jí celou předělat. Budu rád za vaší odpověď..

Téma měsíce

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Mazání truhlářských strojů... 2 Litinové stoly dřevoobráběcích strojů se potírají hadrou namočenou v naftě. Mazání ložisek se provádí běžnými tuky, podle velikosti otáček.

Nejnovější komentáře pod články

rekonstrukce

To já jsem měl ambice, že bych si letos na podzim koupil v metalíze novou dodávku, hodilo by se to především kvůli tomu, že teď rekonstruujeme sídlo naší firmy a je neustále třeba něco odvážet. Zatím to řešíme tak, že si vždycky na pár hodin pronajmeme dodávku od firmy, nejvíce se nám osvědčily služby https://dodavky.online/ Snad se poštěstí příští rok s koupí nějaké krásky :-)

investice

Já jsem si skutečně nejvíce peněz ve svém životě vydělal investicemi, to není žádný kec, ale holá pravda! :-) Sám jsem se v tom dříve moc neorientoval, ale hodně mi pomohly články z webových stránek https://investitura.cz/ , tak bych to všem nováčkům doporučil zkouknout :-)

článek

Moc pěkný článek, sám jsem na tomto kurzu byl a úspěšně ho absolvoval a mohu jednoznačně doporučit pro všechny, kdo se chtějí o víkendu odreagovat a také se přiučit něco nového opravdu praktického ;-) Běžně relaxuji třeba formou CBD z obchodu https://www.cibdol.cz/ , ale toto bylo zase něco nového :-)

Jakou vybrat dřevěnou podlahu

Zdravím, stavíme svépomocí domek a pomalu se dostáváme k výběru podlah. Chtěli bychom dřevěnou, shodli jsme se na dubu, ale nevíme, od koho ji vzít. Máte nějaký tip na kvalitní výrobce? Našli jsme tohle srovnání https://www.arecenze.cz/drevene-podlahy/ kde by měly být nejlepší dřevěné podlahy na trhu. Jsou všechny stejně kvalitní? Nešlápneme vedle, když jednu z nich vybereme? Barevně se nám asi nejvíc líbí Barlinek Copenhagen Dub Evropský nebo Kährs Original Sand Dub Portofino, jen je u nich rozdíl v cenách a zajímá nás, jestli i v kvalitě.

kamenná deska

Supr článek! Já jsem kamennou desku dělal před sedmi lety, když jsme stavěli barák. A dalo mi to zabrat, ale rozhodně nelituju. Nechali jsme si ji udělat u http://topgranite.cz/kuchynske-desky a špica. Jen s tou montáží jsem pak trochu bojoval, ale nakonec to dopadlo perfektně.

Re:

Myslím, že stojí za zmíňku i ty paletové regály, které si můžete sestavit i sami že. K tomu přímo doporučuji tento článek https://machinerymovers.cz/navod-na-montaz-paletovych-regalu/#more-1648 Může se hodit :)

Pomoc zdravotníkům

Super nápad !!!

Rekonstrukce

Momentálně rekonstruujeme také, takže se nám tento článek velice hodí na to, kde dávat a kde nedávat pozor. :-) Dlouho jsme také vybírali vhodnou a nám vyhovující firmu a nakonec jsme se rozhodli vyzkoušet služby firmy http://www.pwinterier.cz . Tak tedy doufáme, že z toho nebudeme zklamaný a výsledek bude stát za to... Nicméně by se nic pokazit nemělo, podle jejich recenzí :-) ...

pelety

Já topím také dřevěnými peletami, ale přiznám se, že jsem ještě nikdy nepřemýšlel nad tím, jak se vyrábí. Vloni v zimě mi je doporučil soused, který s nimi topí, tak jsem si je hned objednal z https://www.premium-pelety.cz/ a musím uznat že měl pravdu. Topení je s nimi mnohem lepší než s klasickým dřevem.

Koupelna

My máme také malou koupelnu, ale všechno se nám do ní nakonec vešlo. Hodně místa jsme ušetřili tím, že jsme si koupili skříňku pod umyvadlo, takže jsme ji nemuseli dát na místo, kde by zabírala prostor pračce. Pěkné umyvadlové skříňky jsme našli na https://www.vybavime-koupelny.cz/umyvadlove-skrinky , kde jsme si vybrali bílou skříňku, která ladí s interiérem našeho bytu.

Stavba domu

My už máme návštěvy u projektanta za sebou. Byli jsme u něho několikrát, protože měla manželka stále nějaké úpravy. Už máme ale vše vyřízené a za pár dní se dáme do samotné stavby. Domluvil jsem si půjčení bagru z https://www.norwit.cz/ , abych šetřil síly, které budou při práci na stavbě potřeba.

Nářadí

Aku nářadí je super věc. Já jsem si na něj tak zvykl, že už jiné nepoužívám a veškeré elektrické nářadí jsem prodal. Z https://www.nastroje.cz/vrtaky/economy-a-power-line/65-5-x-d-vnitrni-chlazeni-jc332/ jsem si objednal i nové vrtáky všech velikostí, aby mi v dílně žádný nechyběl.

Vestavěné skříně

Vestavěné skříně jsou super věc, jak ušetřit místo. My máme malý byt, takže jsme řešili každý centimetr. Tato možnost mě však vůbec nenapadla. Vůbec jsme nevěděli, jak náš malý byt zařídit, proto jsme se obrátili na http://www.pwinterier.cz/ , kteří přišli s možností vestavěných skříní a byl to super nápad.

Nábytek

My jsme se taky rozhodli pro dřevěný zahradní nábytek, který jsme si koupili na internetu z https://www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/ . Máme stůl a šest židlí, takže i když k nám přijde návštěva, tak si mají kam sednout.

Svěřenský fond

Já mám taky založený svěřenecký fond https://www.alphacitizen.com/cs/ . Jsem rád, že je vydaný nový zákon a bude to tak větší jistota a bezpečí pro majetek. V dnešní době, pokud má někdo více peněz a majetku, tak se bez svěřenského fondu neobejde.

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu