Výchozí reklama
Výchozí reklama

Diskuze

Celkem témat: 18 Celkem příspěvků: 0

Obecné

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Výzva pro truhláře - zajímavá řešení 3 Paní Kamilo, zajímalo by mne, o jakou truhlu máte zájem. Možná bychom se mohli na výrobě dohodnout. Podobné práce na mé stránce najdete. Hrozek Vlad. https://www.facebook.com/Hrozek
Strukturalizace dřeva 2 Můžu Vás ubezpečit, že ocelovým kartáčem NIKDY nedosáhnete struktury jaká je na doprovodných fotkách u uvedeného článku. Osobně používám kartáče nilonové a eventuelně louhování.
koupací sud 2 Na koupací sud bych se zaměřila až v momentě, kdy budete mít vyřešený kompletně interiér. A do interiéru by určitě měl přijít https://rocal.cz/designove-krby designový krb jestli chcete být v 21. století alespoň trochu trendy. No opravdu, my jsme takto zvolili náš doplněk do obývacího pokoje. Pravda nebylo to nejlevnější, ale vypadá to skvěle.
špičaté kolíčky 1 Vyrobit připravek do kterého se kolíček vloží a následně zasune do ořezávátka.Vše s dorazy. Dělěl jsem takto dřevěné kolíky do hrábí( konické). Měl jsem toho také do tisíců. Další varianta jestliby to nešlo na soustruhu nějakém automatu. Bude to asi cenově jiný level.
Jak na Roletová dvířka? 2 Dříve byly lamely podlepeny pásky z textilie. Dnes se lamely dají koupit v metráži a k tomu kolejnice na zafrézování nebo na našroubování navrch plus krycí lišty.
Výběr dlát 2 Myslím, že jsem nějaká soustružnická dláta viděl na https://www.kutilmarket.cz/ tak se tam podívejte. Já mám ten e-shop docela rád, protože tam prodávají fakt leccos od vrtačky, přes šroubky a tak. A navíc nemusím chodit nikam do hobby marketu a nakoupím to v pohodičce na internetu a přivezou mi to až domů. :) Paráda. :) Určitě vyzkoušejte a podívejte se tam.
zakázková výroba ohýbaného nábytku 2 Ahoj, my jsme si nechávali dělat kuchyni od odborníků z této super firmy: http://www.pwinterier.cz/. navrhli nám krásnou moderní kuchyni z dubového dřeva a pak nám sehnali dodavatele všech materiálů i spotřebičů. Na celou rekonstrukci pečlivě dohlíželi a vše kontrolovali! Na tuto firmu rozhodně nedám dopustit!
material na kuchynu 1 Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste nakonec problém vyřešil? Jaký materiál jste použil? Já teď mám podobné dilema, protože zařizuji nový dům (pořízený tady http://www.eurobydleni.cz/domy/olomouc/), ale jelikož se mi absolutně nelíbí kuchyně, chci jí celou předělat. Budu rád za vaší odpověď..

Téma měsíce

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Mazání truhlářských strojů... 2 Litinové stoly dřevoobráběcích strojů se potírají hadrou namočenou v naftě. Mazání ložisek se provádí běžnými tuky, podle velikosti otáček.

Nejnovější komentáře pod články

Peníze

Tak to jsem třeba vůbec nevěděl. Dobrý tip na příští rok. Já se snažím o co největší úlevy z daní, jak jen to jde. I díky tomu jsem si už za dobu svýho podnikání našetřil slušnou rezervu, takže jsem se letos rozhodl pro investice do p2p pujcek u https://www.julu.cz/investment-offer/ , aby moje peníze posloužili ostatním, co potřebují bydlet. Nejsem ale žádná charita, takže zadarmo to nedělám.

Úklid

Já nemám s jarním úklidem žádný problém, protože uklízí manželka :-D . Ona je s ním ale taky v klidu, protože už to tolik neprožívá jako dřív. Vím, že třeba okna myla několikrát do roka, ale od té doby co máme rolety den a noc v systému KOMPLET z https://www.zebra-shop.cz/rolety-den-a-noc-komplet/ , tak je zatáhne a nevidí, že jsou okna špinavá a je klid.

Dřevěné město

Super článek. Moje babička milovala práci se dřevem, a to především kvůli dědovi, který byl truhlář. Bohužel nedávno zemřela, ale rozhodla jsme se jí udělat alespoň pěkný pohřeb. V práci mi dali dva dny placeného volna po doložení z pohřební služby Praha 10, kterou jsem objednala na internetových stránkách https://www.pohrebnisluzba-helfi.cz/kontakty/praha-10.html. Pomohli mi s celým pohřbem a posledním rozloučením s mojí babičkou.

Stůl

Skvělý článek o výrobě stolu. Můj dědeček byl truhlář a miloval dřevo, proto jsme měli doma všechno ze dřeva. Nedávno jsem, ale musela zařizovat jeho pohřeb. Byl to člověk plný dobroty, laskavosti a neuvěřitelného smyslu pro humor, a tak jsem mu chtěla zajistit důstojné rozloučení. Na internetových stánkách https://www.pohrebnisluzba-helfi.cz/kontakty/praha-2.html jsem objednala pohřební službu Praha 2, která mi poskytla podporu. Společně jsme vybrali vhodné místo pro pohřeb, dřevěnou rakev, ale i květinovou výzdobu, hudbu, kterou měl rád.

Nábytek

Není se čemu divit. Dřív vznikaly poctivé věci, které vydržely. Ne jako ty věci dnes, na které se člověk bojí jen podívat, aby se nerozpadly. My od pána doma sice nábytek nemáme, protože jsem o něm nevěděl a už máme dům zařízený, ale vybrali jsme si industriální nábytek z https://www.finecase.cz/ , který je taky poctivě udělaný, takže nám vydrží dlouho.

Dřevěná okna

My máme taky dřevěná okna a jsou vyrobená ze smrku. Nechtěl jsem nic speciálního, přiznám se, že jsem při jejich výběru koukal i trochu na cenu, protože oken máme hodně, tak to byla najednou dost velká investice. Na jaře jsme ještě do oken koupili rolety den a noc v systému MINI z https://www.zebra-shop.cz/rolety-den-a-noc/ , aby sem nebylo vidět. Sice jsem okna nechtěl ničím kazit, ale bez rolet to nejde.

Kuchyň

Proč ne. Taky to nevypadá úplně špatně. Manželka si vybrala šedou kuchyň a zkombinovala ji s tmavým barovým pultem, který jsme objednali z https://www.finecase.cz/kuchyn-a-jidelna/ . Líbí se jí kontrast tmavé a světlé a mě se to líbí taky. Hlavně jsem rád, že je spokojená. Ona bude v kuchyni vařit, tak mě je vcelku jedno, jak bude kuchyň vypadat.

Světlo

Nejhezčí světlo je od hořícího ohně. Doma topíme v akumulačních kamnech, která máme z https://www.flamen.cz/product-brands/norsk-kleber/ a jde od nich teplo i světlo. Akorát večer, kdy si k nim sedneme, tak pak už necháváme oheň jen tak dohořívat, protože se ještě dobu z kamen uvolňuje teplo, tak je zbytečné topit dlouho. Kromě kamen máme doma amozřejmě i jiná LED osvětlení, abychom si nemuseli svítit baterkou :-D .

Sauna

Manželka mě taky už kdo ví jak dlouho uhání, že by chtěla mít doma saunu. Mně to ale přijde zbytečné. Pořídili jsme si na topení akumulační kamna z https://www.flamen.cz/akumulacni-kamna/ , ve kterých stačí topit jenom chvilku, abychom měli doma teplo, takže za topení hodně ušetříme a ušetřené peníze dáme na provoz sauny? To mi nepřijde moc chytré, tak zatím se saunou odolávám, ale jak dlouho ten její nápor vydržím, to nevím :-D .

Židle

To je neskutečná proměna. Něco takového bych si chtěl taky někdy zkusit a dokázat. Já jsem opravoval staré židle po dědovi a s touto se to nedá vůbec srovnávat, protože jsem akorát přidal pár šroubků a objednal jsem nové elastické potahy na židle z https://www.tentino.cz/ubrusy-potahy/ , takže jsem měl opraveno raz dva.

Stolování

To je skvělý nápad. To by bylo něco pro mě :-D . Manželka by z toho ale zešílela. Ona si nechává hodně záležet na stolování. Nakoupila si různé ubrusy na stůl z https://www.tentino.cz/ubrusy-potahy/ , prostírání, dekorace, takže máme stůl plný. Po každém jídle prostírání čistí a když je špinavý ubrus, tak ho hned vymění za jiný.

Stůl

Pěkný stůl. Mně by takový úplně stačil, ale manželka chtěla mít nábytek v celém domě v jednom stylu, tak vybrala jídelní stůl z https://www.finecase.cz/ spolu s ještě dalším nábytkem. Výběr nábytku jsem nechal na ní, protože mě je úplně jedno, jaký tu bude. Hlavně, když už bude všechno hotové a nebudu muset na domě nic dělat.

Koupelna

My už máme konečně za sebou rekonstrukci koupelny :-) . Vyměnili jsme vanu za sprchový kout, protože jsme si vanu stejně nenapouštěli a díky sprchovému koutu máme v koupelně víc místa a vejde se nám tam skříňka navíc, kterou jsme vybrali z https://www.finecase.cz/koupelna-a-wc/ , takže už nemusíme chodit pro ručníky do ložnice :-D .

Kuchyň

My jsme si kuchyň naplánovali tak nějak za pochodu. Začal jsem linkou, spotřebiči a pak už to šlo tak nějak samo. Manželka neměla skoro žádnou představu, tak si nechala poradit od kamarádky a tak jsme to udělali, tak snad bude spokojená. Já jsem ještě sehnal barové židle k pultu z https://www.finecase.cz/kuchyn-a-jidelna/ , protože to byl můj jediný požadavek na kuchyň. Pult jsem tam chtěl :-D .

Dřevo

Na mě je to moc speciální. My máme všude nábytek z borovice. Líbí se mi, jak je světlý a kvalitní. Manželka si k tomu všude dává nějaké dřevěné dekorace, které si kupuje z https://www.pandatel.cz/drevene_dekorace/ , ale to nevím, co je za typ dřeva. Nijak jí do toho nemluvím. Dokud je nebudu mít v posteli nebo před televizí, tak je mi to jedno :-D .

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu