Výchozí reklama
Výchozí reklama

Diskuze

Celkem témat: 15 Celkem příspěvků: 0

Obecné

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Výzva pro truhláře - zajímavá řešení 1 Toto řešení jistě nadchne i české truhláře. www.truhlarskyportal.cz/clanky/7968-vyzva-pro-truhlare-i-kutily-televize-zabudovana-ve-stene-truhlarstvi-vyroba-nabytku
Strukturalizace dřeva 2 Můžu Vás ubezpečit, že ocelovým kartáčem NIKDY nedosáhnete struktury jaká je na doprovodných fotkách u uvedeného článku. Osobně používám kartáče nilonové a eventuelně louhování.
špičaté kolíčky 1 Vyrobit připravek do kterého se kolíček vloží a následně zasune do ořezávátka.Vše s dorazy. Dělěl jsem takto dřevěné kolíky do hrábí( konické). Měl jsem toho také do tisíců. Další varianta jestliby to nešlo na soustruhu nějakém automatu. Bude to asi cenově jiný level.
Jak na Roletová dvířka? 2 Dříve byly lamely podlepeny pásky z textilie. Dnes se lamely dají koupit v metráži a k tomu kolejnice na zafrézování nebo na našroubování navrch plus krycí lišty.
Výběr dlát 1 Zdravím vás, protože máte určitě více zkušeností než já mám otázku. Jaká dráta vybrat do začátku https://www.ynaradi.cz/jak-se-zorientovat-ve-svete-dlat Pročítám články videa ale už mi z toho trochu... A nevím jaká vybrat.
zakázková výroba ohýbaného nábytku 1 Také se připojuji s dotazem ohledně výroby nábytku. Potřebovala bych vyrobit konferenční stolek z přírodního dřeva, prosklenný a s v kombinaci s kovem, něco jako mají na http://homezin.cz/media/15-drevenych-konferencnich-stolku-ktere-premeni-cely-obyvak na prvním obrázku. Rovněž bych se chtěla zeptat na orientační cenu. Díky.
material na kuchynu 1 Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste nakonec problém vyřešil? Jaký materiál jste použil? Já teď mám podobné dilema, protože zařizuji nový dům (pořízený tady http://www.eurobydleni.cz/domy/olomouc/), ale jelikož se mi absolutně nelíbí kuchyně, chci jí celou předělat. Budu rád za vaší odpověď..

Téma měsíce

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Mazání truhlářských strojů... 2 Litinové stoly dřevoobráběcích strojů se potírají hadrou namočenou v naftě. Mazání ložisek se provádí běžnými tuky, podle velikosti otáček.

Nejnovější komentáře pod články

Ivulínek

Jo, tak nějaké takovéhle auto bychom si chtěli udělat i u nás doma, ale nevím, zda se nám něco takového vůbec někdy podaří... Nicméně, jestli se někdo chystáte na něco podobného, tak určitě doporučuji zkusit třeba tyto stránky zde - https://www.pneuok.cz na pořízení pneumatik! Jsou tam občas i za docela dost fajn ceny.

antracit

Ta černá na té první fotce vypadá super. Podobný materiál jsem nedávno našel doma, tak jsem z toho udělal takovou vestavěnou skříň na skladování pneumatik do garáže. Nikam jinam se to už moc nehodilo. Byla to jen rychlá povrchovka a mělo to docela dost vad. Ale na schování pneumatik, které se chystám pořídit z www.pneuok.cz to bude stačit úplně bohatě. A aspoň nebudou hned na očích, když se vleze do garáže. :)

dveře

Ty oblé tvary jsou na dveřích opravdu moc hezké, nikdy by mne to ani nenapadlo, ale je to prostě fakt :-) Chystáme se v našem rodinném domě na výměnu dveří hned na jaře, mám na to už nakoupené nářadí, dokonce i oblečení (manželka objednávala z eshop second hand https://www.onlinesekac.cz/ ) a teď už jen vybrat výrobce dveří.

Hettich

Díky :-) www.seznam.cz

Hettich

Díky :-) www.seznam.cz

truhlářství

Já mám výrobky truhlářů mnohem radši než produkty z velkých obchodních center a dúkazem toho je fakt, že když jsme si letos zařizovali s přítelkyní nový byt v pražských Malešicích a jeli jsme si s dodávkou od https://dodavky.online/ pro dřevěný nábytek až do Sušice :-) Bezesporu to ale stálo za to.

Dan

A já se mu vůbec nedivím, mne totiž vůně dřeva i práce s ním také učarovala :-) Jediné, co jsem odjakživa nesnášel, byla práce v dílně během těch pověstných letních pařáků - to se opravdu nedalo za boha vydržet. Naštěstí jsme si s kolegou koupili před pár lety výkonnou klimatizaci od https://www.m-klima.cz/ a problém byl rázem vyřešen :-)

Rekonstukrce

My jsme také rekonstruovali nedávno naší koupelnu a teda ten nepořádek, co vznikl okolo toho, to bylo něco strašného. Ono to nevypadalo, jak kdybychom rekonstruovali koupelnu, ale spíše celý dům a to i ten sousedův :-D Až na poslední chvíli jsme si pořídili tyto https://www.peplachty.cz/zakryvaci-plachty/ zakrývací plachty, ale tak snad se nám to příště bude hodit. Jelikož je to plast, nevyhazovali jsme si to a uchovali na příští akce...

Re:

My jsme něco podobného také teď využili, akorát jsme moc nevěděli jak na převoz :D Nakonec nám byla doporučena tato služba https://machinerymovers.cz/sluzby/stehovani-stroju/ Takže také mohu doporučit :) Vše bez problému

Bytová svítidla

Já jsem nechal bytová svítidla na manželce. Já nemám estetické cítění, takže bych jí v tomto ohledu nedokázal poradit. Pro manželku jsou tyto detaily důležité, tak jsem jí nechal volnou ruku :-) . Světla si našla na https://www.bytova-svitidla.cz/ a já jsem je pak jen zaplatil :-D .

rekonstrukce

To já jsem měl ambice, že bych si letos na podzim koupil v metalíze novou dodávku, hodilo by se to především kvůli tomu, že teď rekonstruujeme sídlo naší firmy a je neustále třeba něco odvážet. Zatím to řešíme tak, že si vždycky na pár hodin pronajmeme dodávku od firmy, nejvíce se nám osvědčily služby https://dodavky.online/ Snad se poštěstí příští rok s koupí nějaké krásky :-)

investice

Já jsem si skutečně nejvíce peněz ve svém životě vydělal investicemi, to není žádný kec, ale holá pravda! :-) Sám jsem se v tom dříve moc neorientoval, ale hodně mi pomohly články z webových stránek https://investitura.cz/ , tak bych to všem nováčkům doporučil zkouknout :-)

článek

Moc pěkný článek, sám jsem na tomto kurzu byl a úspěšně ho absolvoval a mohu jednoznačně doporučit pro všechny, kdo se chtějí o víkendu odreagovat a také se přiučit něco nového opravdu praktického ;-) Běžně relaxuji třeba formou CBD z obchodu https://www.cibdol.cz/ , ale toto bylo zase něco nového :-)

Jakou vybrat dřevěnou podlahu

Zdravím, stavíme svépomocí domek a pomalu se dostáváme k výběru podlah. Chtěli bychom dřevěnou, shodli jsme se na dubu, ale nevíme, od koho ji vzít. Máte nějaký tip na kvalitní výrobce? Našli jsme tohle srovnání https://www.arecenze.cz/drevene-podlahy/ kde by měly být nejlepší dřevěné podlahy na trhu. Jsou všechny stejně kvalitní? Nešlápneme vedle, když jednu z nich vybereme? Barevně se nám asi nejvíc líbí Barlinek Copenhagen Dub Evropský nebo Kährs Original Sand Dub Portofino, jen je u nich rozdíl v cenách a zajímá nás, jestli i v kvalitě.

kamenná deska

Supr článek! Já jsem kamennou desku dělal před sedmi lety, když jsme stavěli barák. A dalo mi to zabrat, ale rozhodně nelituju. Nechali jsme si ji udělat u http://topgranite.cz/kuchynske-desky a špica. Jen s tou montáží jsem pak trochu bojoval, ale nakonec to dopadlo perfektně.

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu