Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality

Jak pečovat o nábytek z masivu - Design, trendy v nábyktu

Moderním trendem ve světě bydlení je nábytek z masivu, který dodá interiéru nádech luxusu a ojedinělou atmosféru. Většinou je nábytek z masivu vyroben bez moření a lakování, použity jsou pouze přírodní vosky a oleje. Ale víte, jak správně o takový nábytek pečovat? Pokud ne, pak vám v dnešním článku dáme několik tipů.

Nábytek z masivu patří v dnešní době k luxusním interiérovým prvkům
Zdroj: nabytekmirek.cz

Masivní nábytek vyžaduje péči

Masivní nábytek zútulní váš interiér, přinese do něj klid, pohodu a pravé teplo domova. Takový nábytek je vyroben ze živého dřeva, které dýchá, voní a také absorbuje vlhkost. Ale pamatovat byste měli také na to, že je náchylný k mnoha poškozením. Můžete ho snadno znečistit potravinami, špinavýma rukama a podobně. Jak si s těmito případnými problémy poradit?

Výchozí reklama

Renovaci lakovaného nábytku může provést pouze truhlář. Poškození na lakovaném nábytku doma neopravíte. Ale je-li váš nábytek z masivu povrchově upraven pouze voskem či olejem, pak ho můžete v případě potřeby opravit doma. Nemusíte tak platit truhlářovi za renovaci. Stačí vědět, jak na to.

Menší povrchové nedostatky můžete opravit sami

Je-li nábytek ošetřen olejem a voskem, pak je nezbytné ošetření těmito materiály opakovat. Používejte při údržbě pouze vosk či olej přímo od výrobce, vyhnete se tak nenávratnému poškození nábytku. Nejprve nanesete olej na masiv, pak ho necháte vsáknout a nakonec přebytečný olej setřete hadříkem. Používejte měkký hadřík.

V poslední době je oblíbený například dubový nábytek

Pokud je nábytek ošetřen olejem či voskem, pak je odstranění případných nečistot jednodušší. Rozlije-li se na nábytku tekutina, nebo se nábytek nějak ušpiní, pak stačí nečistotu ihned setřít. Pokud ale zůstane nečistota s nábytkem ve styku déle, pak je nezbytné použít jemnou brusnou houbičku, kterou vám opět dodá prodejce nábytku.

Vyvarujte se používání jiných brusných materiálů, jinak byste mohli povrch nábytku výrazně poškodit. Speciální houbičkou obrousíte potřebné místo a nakonec ho ošetříte opět olejem.

Autor:
Zdroj: prazskebydleni.cz

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
0.0/5 (0 hlasů)

Hodnocení článku

0.0/5 (0 hlasů)

Kategorie článku

Články » Aktuality

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (1 celkem)

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu