Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality » Pozvánky

Pozvánka: Dílo Cimrmana i mytologické dřevo. Výstava přírodního materiálu

Výstava Umění dřeva představí ve dnech 4.-7.2. v pražském Průmyslovém paláci tradiční přírodní materiál v uměleckém, mytologickém, historickém, tradičním i netradičním pojetí. Nebudou chybět předměty zajímavé svou historií, zpracováním i využitím.

Mezi zajímavosti výstavy patří díla českých umělců, obrazy, sochy, kola loukoťová i jízdní, hudební nástroje známé i historické stolní hry, designové či moderní nábytek a originální šperky z různých druhů dřeva. Raritou mezi exponáty bude celosvětová premiéra slavnostního odhalení nově nalezeného předmětu, který vyrobil nejslavnější český génius Jára Cimrman.

Výchozí reklama

Proběhne také pokus o rekord ve stavbě nejvyšší věže z dřevěné stavebnice. Během trvání výstavy je připraven i doprovodný program, který mimo jiné zahrnuje například degustaci rumů z dřevěného sudu, stavbu nejvyšší věže z dřevěné stavebnice, hudební vystoupení, ukázky práce řezbářů, přednášky a komentované prohlídky, herní koutek a dílna pro děti i dospělé.

Dřevěná vážka

Věčnost

Barodní stůl

Dřevěná spirála


Patronem výstavy, která se koná od 4. do 7. února, je výtvarník a spisovatel věnující se dřevu Martin Patřičný. Akce probíhá v rámci veletrhu Dřevostavby 2016 v Průmyslovém paláci v Praze a je určena pro všechny věkové kategorie. Pro děti i dospělé, a především pro zájemce o umění a design, řemesla a výrobky ze dřeva.
Více informací na stránkách veletrhu DŘEVOSTAVBY 2016.

--> FOTOGALERIE UMĚNÍ DŘEVA

Fotogalerie - Umění dřeva 2016

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu