Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Design/Trendy » Dveře

Před dubem, za dubem…

… tam si na tě počíháme, zpívá se v jedné filmové pohádce. Těžko říct, co na vás může číhat za dveřmi s dubovým dekorem, jedna věc je však jistá… mezi dřevinnými dekory patří ty dubové rozhodně k těm nejoblíbenějším.

Dveře VERTIGO - povrch SOLO 3D, dub přírodní
Zdroj: SOLODOOR

Dub je odnepaměti symbolem síly a posvátna i hojně využívaným stavebním materiálem. S nadsázkou by se tak dalo říci, že lásku k dubu a dubových dekorů máme zakódovanou ve své genetické informaci. Ani v jednadvacátém století přitom obliba dubových dekorů nijak nepolevuje a ve světě dveří to platí dvojnásob.

Výchozí reklama

„Dveře s dubovými dekory jsou velmi ceněné pro svůj přirozený vzhled i pro svoji univerzálnost, díky které se hodí do téměř jakéhokoliv typu interiéru,“ vysvětluje pan Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, která se řadí k předním českým výrobcům interiérových dveří. V dnešní době je možné mít dekor dubu na dveřích v celé řadě různých povrchových úprav.

Dveře STYL - povrch SOLO 3D, dub bělený

Tradiční dýhy jsou přitom stále častěji nahrazovány moderními materiály, jako jsou například CPL lamináty. „Výhodou laminátových povrchových materiálů je především jejich snadná údržba a vysoká odolnost, která se nedá s dýhou, jež je značně náchylná k poškození, vůbec srovnávat,“ říká Martin Dozrál a doplňuje:

Dveře SAGITA - povrch CPL ferrata

„Moderní laminátové povrchy jako například SOLO 3D navíc dovedou být od skutečného dřeva téměř k nerozeznání. Věrně imitují nejen vzhled, ale i trojrozměrnou strukturu kresby dřeva a to včetně suků a dalších nerovností.“

Dveře VERTIGO VARIANT s tabulí, povrch SOLO 3D aragon

Kromě tradiční podoby, kterou představuje například dekor dub přírodní, jsou dubové dekory dostupné i v mnoha dalších variantách jako dub bělený, aragon nebo ferrara. Jednotlivé varianty se od sebe mohou lišit jak svým odstínem, tak kresbou dřeva, každý tak má možnost si mezi nimi vybrat takový dekor, který bude plně odpovídat celkovému pojetí interiéru.

Společnost  SOLODOOR a.s. je tradičním, ryze českým výrobcem interiérových dveří a obložkových zárubní se sídlem v Sušici. Založena byla roku 1997 jako nástupnická organizace Dřevařské výroby SOLO Sušice a.s. Společnost patří mezi největší a nejvýznamnější zaměstnavatele regionu. Kromě jiného se může pyšnit i známkou kvality CZECH MADE, oceněním, které zohledňuje nejen kvalitu výrobků, ale i působení firmy na životní prostředí, spotřebu energií či péči o zaměstnance. Kompletní nabídku sortimentu i služeb a seznam prodejních partnerů naleznete na www.solodoor.cz.

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg Ohra_120x90.jpg Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2024 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.