Výchozí reklama
Výchozí reklama
Nalezeno: 4 záznamů, Zobrazeno: 1 - 4

Konec nábytkářů v Česku? Asociace žádají podporu odborného školství

calounik-truhlar.jpg

Za dvanáct let ubylo 69 % absolventů truhlářských oborů, čalouníků je méně dokonce o 80 %. To vše v době, kdy nábytkářský průmysl posiluje sedmým rokem za sebou, export vzrostl za poslední pětiletku téměř na dvojnásobek a mzdy rostou v oboru osmiprocentním tempem. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), Klastr českých nábytkářů (KČN) a Cech čalouníků a dekoratérů (CČD) proto učinili další kroky pro podporu odborného školství a u příležitosti MOBITEX 2018 předkládají aktuální analýzu tradičního oboru.

PODNIKÁNÍ: Nábytkáři rekordně rostou, zákazníci přesto nakupují hlavně z Polska

nabytkarstvi-steelcase-stribro.jpg

Nábytkářům se už dlouho nedařilo tak dobře jako loni. Jejich tržby se podle Českého statistického úřadu zvýšily meziročně o třináct procent. To je nejsilnější růst za posledních patnáct let. Podle odhadu Asociace českých nábytkářů se tak hodnota produkce sektoru vyšplhala zhruba na 40 miliard korun.

PODNIKÁNÍ: Českým nábytkářům se otevírají trhy jihovýchodní Asie

TK_KCN_5.jpg

Vyvrcholením dosavadní již téměř pětileté aktivity Klastru českých nábytkářů v oblasti Jihovýchodní Asie je založení CIC – THE CZECH INDUSTRY COMPANY LIMITED na konci roku 2014. Českým exportérům se zájmem o tuto oblast, která zahrnuje mimo Vietnam i další země sdružené v organizaci ASEAN, se tak otevírá široká možnost exportních, importních i kooperačních projektů.

Podnikání: Čeští nábytkáři chystají invazi na asijské trhy

2-Vyroba_nabytku.jpg

Asijské hotely, kanceláře a byty může už brzy zdobit také český nábytek. Tuzemští nábytkáři totiž chtějí využít tamního stavebního boomu a získat na kontinentu, kde roste hlad po kvalitním evropském nábytku, nová odbytiště. Láká je hlavně jihovýchodní Asie, konkrétně Vietnam.

Nalezeno: 4 záznamů, Zobrazeno: 1 - 4

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu