Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality

POZVÁNKA: Tesaři a kováři se setkají na Šlakhamru v Hamrech nad Sázavou

V sobotu 3. 8. 2013 proběhne na Šlakhamru v Hamrech nad Sázavou akce "Kde nechal tesař díru … na Šlakhamru". Jak už jení název napovídá, budeme se věnovat hlavně dřevu a práci kolem něj. Šlakhamr je technickou památkou, nacházející se v zalesněném údolí řeky Sázavy na Českomoravské vrchovině nedaleko Žďáru nad Sázavou. Na sobotu zde Technické muzeum v Brně připravilo ukázky pro veřejnost, včetně bohatého programu pro děti.

V sobotu 3. 8. 2013 proběhne na Šlakhamru v Hamrech nad Sázavou akce "Kde nechal tesař díru … na Šlakhamru".
Zdroj: Technické muzeum v Brně

Na Šlakhamru si práci se dřevem připomeneme výstavou fotografií a především ukázkami ručního opracování trámů.

Dřevo je tradiční materiál, který provází člověka po celý život. V minulosti byly tyto vazby ještě intenzivnější, protože dřevo bylo i základem domů. Na Šlakhamru si lidové stavitelství připomeneme malou výstavou fotografií a ukázkami ručního opracování trámů. Z dalších řemesel uvidíte práci na hrnčířském kruhu, tvorbu drobných výrobků z kůže a především kováře, kteří ke Šlakhamru neodmyslitelně patří. Tato památka totiž bývala kovárnou, kde se zpracovávala železná ruda. Jádrem provozu bylo velké kladivo – buchar, poháněné vodním kolem. Pracovalo se i na ručních kovadlinách. Ukázky kování budou probíhat po celý den.

Výchozí reklama

Bohatý doprovodný program je také již tradičně připravený i pro děti. Na soutěžních stanovištích budou sbírat razítka do kartičky a na závěr je čeká odměna. V rámci soutěží budeme s dětmi, popř. i s hravými dospělými, poznávat stromy, stavět věž do rekordních výšek, konstruovat dům nebo most, zatloukat hřebíky a skládat puzzle. Připravena je i výtvarná dílna se dřevem, kde si děti vyrobí malou památku.

Program bude probíhat po celý den od 10 do 17 hodin.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Další informace: Technické muzeum v Brně

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
0.0/5 (0 hlasů)

Hodnocení článku

0.0/5 (0 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu