Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality

SUSO: V Hradci Králové vyrobili mladí truhláři stolky na květiny pro seniory

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO je v plném proudu a již známe výsledky třetího postupového kola 19. ročníku, které se konalo 27. a 28. března 2015 v Hradci Králové v Kongresovém centru ALDIS při výstavě Stavba a zahrada. Své síly zde poměřilo celkem 46 řemeslníků z 19 škol, a to 15 družstev truhlářů a 8 týmů zedníků. Nejlepší řemeslníci z krajských kol postoupí do celorepublikového finále, které proběhne při veletrhu FOR ARCH 2015.

Mladí truhláři při práci
Zdroj: SUSO

Za obor truhlář dosáhli nejlepších výsledků Matěj Venzhöfer a Václav NeubauerVOŠ OA SOUT Chotěboř, druhými poustupujícími jsou Filip Hruška a Lukáš VykydalMasarykovy střední školy Letovice. Spolu s nimi poputují do celostátního finále zednická družstva v podání vítězů Reného Hrazdíry a Tomáše Popeláře z Masarykovy střední školy Letovice a na stříbrné příčce do finále postupují Tadeáš Cekota a Stanislav Kolomazník ze Střední odborné školy Otrokovice. „Skoro 20 let se snažíme naším projektem upozornit na alarmující stav absolventů řemeslných oborů. Je třeba si začít odpovídat na otázky typu, kdo bude v budoucnu vlastně umět řemeslo?“ uvádí David Surmaj ze společnosti ABF, organizátora soutěže. Soutěžní kolo v Hradci Králové proběhlo za podpory Královéhradeckého kraje.

SUSO: Vítězové truhlářského klání
SUSO: Vítězové truhlářského klání
Výchozí reklama

Studenti se svých úkolů zhostili neohroženě

Soutěž SUSO je největší nezávislou přehlídkou řemesel na jedné ploše v ČR a na Slovensku. „Heslem pro letošní ročník je motto „Wanted“, které má symbolizovat stálý nedostatek řemeslníků. Naši studenti však ukázali, že je jim řemeslo opravdu blízké a odvážně se zhostili těžkých úkolů. Například práce s dlabačkou či obsluha širokopásových brusek společnosti HOUFEK jim šla od ruky,“ říká David Surmaj. Společnost MAFELL zase prověřila zručnost mladých truhlářů v řezání
s kotoučovou a přímočarou pilou při výrobě stojanů na víno, pro zedníky je letos premiérou práce s produkty značku HELUZ.

Stolky na květiny budou dělat radost

Stejně jako každý rok tak i v tomto kole putovaly výrobky soutěžících na dobročinné účely. „Exteriérové stolky na květiny, které v tomto postupovém kole vyrobili truhláři, putují do Domova u Biřičky, kde budou dělat radost seniorům,“ uzavírá David Surmaj královéhradecké klání.

 

Více informací a výsledky soutěžního kola naleznete na www.suso.cz.

Hradec Králové, Kongresové centrum Aldis / Stavba a zahrada

 Obor truhlář
1. místo Matěj Venzhöfer, Václav Neubauer VOŠ OA SOUT Chotěboř
2. místo  Filip Hruška, Lukáš Vykydal Masarykova střední škola Letovice
3. místo Vojtěch Heržy, Jaroslav Dokoupil SŠ polytechnická Olomouc

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO

SUSO je nekomerční projekt, který umožňuje žákům stavebních oborů porovnat svoje schopnosti a zkušenosti. Spolu s tím dává prostor i ostatním zájemcům prohlédnout si řemeslo „naživo“. Organizátorem akce, která již 19 let probíhá v rámci doprovodných programů stavebních výstav a veletrhů, je společnost ABF, a.s. Finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO se koná vždy v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH.

 

Kontakt pro média: Jana Kratochvílová, Omnimedia, s.r.o.

T.: +42 221 419 220 | j.kratochvilova@omnimedia.cz


Generální partner: Wienerberger cihlářský průmysl a.s.

Hlavní partneři: HOUFEK, a.s., XELLA CZ s.r.o., LB Cemix, s.r.o., HELUZ, cihlářský průmysl

Partneři: Mafell, RAMIA s.r.o., DeWalt

Hlavní mediální partner: časopis Stavebnictví

Hlavní mediální partner oboru truhlář: Dřevařský magazín

Mediální partner oboru truhlář: Truhlářský portál, Stolaři-truhláři.cz

Mediální partneři: Český rozhlas, Deník, České stavby, Učitelské noviny, Build Info, Stavitel, Konstrukce, StavebniNet.cz

Záštita: MŠMT, MPO, HK ČR, AK ČR, SPS v ČR, AČN

Odborná garance: Oblastní inspektorát práce

Projekt je realizován za podpory Královéhradeckého kraje.

 

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg Ohra_120x90.jpg Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2024 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.