Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality » Pozvánky

Pozvánka: Martin Patřičný - Dřevěná výstava

Zveme Vás na výstavu výtvarníka a autora známých knih o dřevě Martina Patřičného. "Dřevěná výstava" se bude konat v prostorách Purkrabského paláce na hradě Bezděz od 1.7. do 30.8. 2015. Přijděte se podívat ...

Martin Patřičný

se narodil r. 1955 v Praze. Řemeslu se vyučil soukromě u svého strýce (řezbářství a soustružení dřeva). Po maturitě na gymnáziu prošel celou řadou zaměstnání (prodavač, aranžér, řidič, skladník, dřevorubec atd.). Zhruba od roku 1988 se plně věnuje výtvarné práci se dřevem. Žije a pracuje v Debrně u Kralup nad Vltavou.

Za dobu své činnosti Martin Patřičný publikoval řadu velmi zajímavých knih s "dřevěnou" tématikou jako například Dřevo krásných stromů, Pracujeme se dřevem ... v roce 2009 mu vyšla Monografie. Od roku 1998 pořádá Dřevěné večery s poesií, dřevem a živou muzikou. V tuzemsku vystavoval m.j. v Rudolfinu, Obecním domě, Národním muzeu a měl řadu samostatných výstav v Evropských městech. Nejdále byl v kanadském Torontu.
Je spoluautorem scenáře a průvodcem 26-ti díly televizního dokumentu Kus dřeva ze stromu.

Výchozí reklama
Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu