Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality » SUSO - soutěžní přehlídka řemesel

Březen prověřil mladé řemeslníky hned dvěma koly soutěže SUSO

Druhé postupové kolo soutěže SUSO proběhlo na výstavišti Černá louka v Ostravě ve dnech 9. a 10. března při výstavě Střechy a stavba a třetí kolo se konalo v Hradci Králové v KC ALDIS 23. a 24. března jako doprovodný program výstavy Stavba a zahrada.

Oceněné týmy truhlářů - 2. kolo - Ostrava
Zdroj: SUSO

Severomoravské i východočeské kolo bylo podařenou přehlídkou řemesel zedník a truhlář, a to i co do účasti. Na výstavišti v Ostravě se sešlo devět družstev oboru truhlář. Do Hradce Králové dorazilo jedenáct týmů truhlářů. „Zájem mladých účastníků o soutěž ukazuje, že tradiční řemesla mají po letech opět mezi lidmi dobrý zvuk. Na soutěž se dorazili inspirovat také zástupci nových škol, které se zatím soutěže neúčastní, ale možná se připojí v dalších kolech nebo ročnících,“ neskrýval radost z rozvoje soutěže její manažer David Surmaj. Mladí řemeslníci předvedli velmi zajímavou podívanou, a tak měli návštěvníci možnost v obou kolech vidět na vlastní oči řemeslo truhlář v té nejvyšší kvalitě.

Mezi truhláři se nejvíce dařilo dvojici Miloš Míček a Jan František Pekař ze SŠNO Bystřice pod Hostýnem, kteří zvítězili rozdílem třídy. „Mladí truhláři tu bývají velmi dobře připraveni. Je zde cítit, že chtějí, a hlavně umějí uspět. To se pak spolupracuje mnohem lépe, když cítíte zájem o řemeslo,“ pochvaloval si hlavní porotce oboru truhlář Libor Malý.

Výchozí reklama

Vítězné týmy - 3. kolo SUSO - Hradec Králové
Vítězné týmy - 3. kolo SUSO - Hradec Králové

V Hradci Králové si pak mezi truhláři nakonec nejlépe vedli Martin Kaščák a Václav Petříček ze SŠ řemeslná, Jaroměř. „Potěšil nás počet účastníků i úroveň zručnosti. Mladí zedníci se předvedli v opravdu dobrém světle a zaslouží si uznání,“ pochválil účastníky Milan Šternberk ze společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., generálního partnera soutěže. 

„V některých kolech jsme byli překvapeni dobrou přípravou a kvalitním výsledkem. Na druhou stranu vítáme i účast tzv. juniorských družstev, která se teprve orientují, ale občas také překvapí dobrým výsledkem," sdělila paní Hana Šimánová, zástupkyně společnosti XELLA CZ s.r.o., hlavního partnera soutěže.

Také v letošním roce se soutěž těší partnerství krajů. Druhé postupové kolo zaštítil a finančně podpořil Moravskoslezský kraj, třetí kolo pak Královéhradecký kraj.

Odborné vzdělání je opomíjená perspektiva

Soutěž SUSO každým svým dalším kolem poukazuje na alarmující fakt, že uchazečů o řemeslnické učňovské obory je katastrofální nedostatek. To má za následek, že řemeslníků na trhu stále ubývá. Bez odborného vzdělání ale nebudou kvalitní zedníci ani truhláři. Odborné školy přitom nejsou jen posledním útočištěm žáků, kteří neuspěli jinde, ale zárukou spokojené profesní budoucnosti. Absolventi řemeslnických učňovských oborů jsou totiž velmi v kurzu. Firmy se o čerstvé absolventy doslova perou často ještě na školách a jejich finanční ohodnocení bývá výrazně atraktivnější než ve zdánlivě prestižnějších odvětvích.

Více informací a výsledky soutěžního kola naleznete na www.suso.cz.

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO

SUSO je nekomerční projekt, který umožňuje žákům stavebních oborů porovnat svoje schopnosti a zkušenosti. Spolu s tím dává prostor i ostatním zájemcům prohlédnout si řemeslo „naživo“. Organizátorem akce, která již 22 let probíhá v rámci doprovodných programů stavebních výstav a veletrhů, je společnost ABF, a.s. Finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO se koná vždy v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA.

Kontakt pro média: Jiří Bažant, Omnimedia, s.r.o.

T.: +42 221 419 220 | j.bazant@omnimedia.cz

Generální partner: Wienerberger cihlářský průmysl a.s.
Hlavní partneři: XELLA CZ s.r.o., Schiedel, s.r.o., LB Cemix, s.r.o.
Hlavní partner oboru truhlář: HOUFEK a.s.
Partneři: DeWalt, Mafell, Ramia s.r.o., ŠIOV
Odborný partner oboru truhlář: VOŠ a SPŠ Volyně, Asociace malých a středních podnikatelů ČR
Hlavní mediální partner: časopis Stavebnictví, TZB Info
Hlavní mediální partner oboru truhlář: Dřevařský magazín

 

Mediální partner oboru truhlář: Truhlářský portál, Stolaři-truhláři.cz

Mediální partneři: České stavby, Český rozhlas, Build info, Deník, Učitelské noviny
Záštita: MŠMT, MPO, HK ČR, AK ČR, SPS v ČR, AČN, AMSP ČR
Odborná garance: Státní úřad inspekce práce 

Odpovědný manažer: David Surmaj, tel.: 222 891 143, e-mail: surmaj@abf.cz, www.suso.cz

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu