Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality

Hradec nad Moravicí: Na hradeckém zámku jsou nové exponáty z ohýbaného historického nábytku

Od 9.6. 2012 si mohou lidé prohlédnout expozici ohýbaného historického nábytku. Uvidí ji v rámci prohlídky Bílého zámku v Hradci nad Moravicí.

Ohýbaný historický nábytek
Zdroj: sspv-renova-ops.cz

Sbírku zajímavých kousků zde představuje Muzeum ohýbaného a historického nábytku z Milotic nad Opavou, které založil při zdejší restaurátorské firmě František Tomčala mladší.

Ve sbírce diváci naleznou ukázku výrobků od čtrnácti firem specializovaných na výrobu nábytku z ohýbaného dřeva. Své zastoupení zde má především známá firma Thonet, patrně už jen odborníkům a nadšencům něco řeknou jména dalších firem, třeba J&J Kohn nebo Mundus či D.G.Fischel.

Diváci v expozici uvidí výběr zhruba sedmdesáti kousků. Především to budou židle, ale i toaletka nebo vyřezávané křeslo. Výstava sbírky na zámku v Hradci nad Moravicí bude přístupná až do konce září. V červnu a září je k vidění jen o sobotách a nedělích, v červenci a srpnu každý den kromě pondělí.

Výchozí reklama
Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
0.0/5 (0 hlasů)

Hodnocení článku

0.0/5 (0 hlasů)

Kategorie článku

Články » Aktuality

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg Ohra_120x90.jpg Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2024 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.