Diskuze

Celkem témat: 14 Celkem příspěvků: 0

Obecné

Název Příspěvků Poslední příspěvek
Výzva pro truhláře - zajímavá řešení 1 Toto řešení jistě nadchne i české truhláře. www.truhlarskyportal.cz/clanky/7968-vyzva-pro-truhlare-i-kutily-televize-zabudovana-ve-stene-truhlarstvi-vyroba-nabytku
Strukturalizace dřeva 2 Můžu Vás ubezpečit, že ocelovým kartáčem NIKDY nedosáhnete struktury jaká je na doprovodných fotkách u uvedeného článku. Osobně používám kartáče nilonové a eventuelně louhování.
špičaté kolíčky 1 Vyrobit připravek do kterého se kolíček vloží a následně zasune do ořezávátka.Vše s dorazy. Dělěl jsem takto dřevěné kolíky do hrábí( konické). Měl jsem toho také do tisíců. Další varianta jestliby to nešlo na soustruhu nějakém automatu. Bude to asi cenově jiný level.
Jak na Roletová dvířka? 2 Dříve byly lamely podlepeny pásky z textilie. Dnes se lamely dají koupit v metráži a k tomu kolejnice na zafrézování nebo na našroubování navrch plus krycí lišty.

Téma měsíce

Název Příspěvků Poslední příspěvek

Nejnovější komentáře pod články

Super

Velmi inspirativní článek a hodně mi pomohl při rozhodování. Zařizuji pokoj pro 2-letého syna, takže dbám hodně na bezpečnost a na design. Nějakou přestavu, co bych chtěla již mám, ale teď to někde sehnat :) Líbí se mi dekorace na http://www.hezkydetskynabytek.cz/doplnky.html , takže bych chtěla něco v takovémto veselém stylu. Nevíte někdo o něčem dalším? Nejlépe, aby se na to mohl člověk zajet někam podívat?

Super návod

Díky za návod, já teď kupoval podlahu na webu <a href="https://www.ceskapodlaha.cz/">Českapodlaha.cz</a> kde byl suprový přístup, poradili co si ještě koupit když si ji chci položit sám.

Pochvala

Design opravdu velmi zajímavý a mě se líbí, ale je až příliš výstřední (mě se výstřednosti líbí). Zrovna zařizuji dětem pokojíček, jsou jim 6 a 8 let, takže se poohlížím po nějakých dětských motivech. Velmi mě zaujal nábytek v pirátském či princeznovském motivu, na který jsem narazila na https://www.hezkydetskynabytek.cz/detske-pokoje/black-pirate.html . Spíše než peníze řeším kvalitu, takže si s výběrem dávám načas. Myslím si, že u dětského nábytku je na prvním místě bezpečí a pak teprve design.

Hezký článek

Hezký článek a zajímavé nápady. Zrovna se chystám zařizovat pokojíček pro roční dceru, tak hledám tipy a rady. Určitě jsem pro kvalitní nábytek z masivu, akorát mi přijde, že ho moc obchodů nenabízí. Vydhlídla jsem si https://www.hezkydetskynabytek.cz/ , kde mají sice vyšší ceny, ale je to masiv, takže co jiného čekat. Také bych ráda nějaké barevné prvky, ale pořádně nevím, jak vše sladit dohromady.

pěkné shrnutí

Díky za zajímavý článek. Zrovna s manželkou plánujeme předělat kuchyňskou linku, tak jsem si rád přečetl pár drobností, které bych měl hlídat. Asi se rozhodneme pro některý granitový dřez. Známí nám doporučili hledat tady https://eshop-blanco.cz/464-granitove-drezy Info z článku se nám určitě bude hodit. ;-)

pěkné shrnutí

Díky za zajímavý článek. Zrovna s manželkou plánujeme předělat kuchyňskou linku, tak jsem si rád přečetl pár drobností, které bych měl hlídat. Asi se rozhodneme pro některý granitový dřez. Známí nám doporučili hledat <a href=“https://eshop-blanco.cz/464-granitove-drezy“>tady</a> Info z článku se nám určitě bude hodit. ;-)

A jak vybírat??

Teď už jenom zbývá vyřešit otázku: a jak si ten svůj dřez vybrat... Naštětstí na to mám i odpověď a to následující: https://eshop-alveus.cz/content/42-jak-na-prakticky-drez-do-moderni-kuchyne Tady je to pěkně řečeno

dřevostavba

Dřevostavbu bych doporučil každému. Krásně se v ní bydlí a hlavně byla rychle a levně postavena. Nám ji tedy stavěla firma (dřevostavby my home). Spokojenost. Opravdu útulné bydlení a ještě ušetříte na energiích.

Hezky :)

Hezky popsané máte ty granitové dřezy. Něco podobného jsem viděl zatím jenom zde: https://eshop-sinks.cz/content/8-granitove-drezy, tím chci říci, že vám děkuji :)

Díky pane Tošovský za Vaše kladné vyjádření, pokud byste potřeboval nějakou radu a nebo informaci, klidně se na mne obraťte. Mé příspěvky jsou myšleny jako ukázka mé práce, a jak se dá a může restaurovat různý nábytek. V žádném případě to neprezentuji jako návod pro širší veřejnost jak na to , a také ne aby byly prováděny různé úpravy podomácku a na "koleně". ...on ten výsledek by nemusel dopadnout podle představ. Když se Vám podaří vše úspěšně zvládnout, budu jen rád :-)

Informace o použitých materiálech

Děkuji vám pane Hrozek za podrobnou odpověď. Snažím se v tom jen trošku zorientovat pro vlastní (naštěstí ne restaurátorské) výtvory. Držím vám palce do dalších projektů a budu se těšit na další Vaše příspěvky. Tošovský

Informace o použitých materiálech

Pěkný den, pane Tošovský, děkuji za Vaše kladné hodnocení a také za Váš dotaz :-) Tmely používám Akrilin, polyesterový dvousložkový na dřevo, Clou holzpaste, někdy si připravím i z kostního klihu. Pryskyřice k petrifikování - Paraloid, Epoxy ChS 370 AC, Šelak používám nejčastěji Lemon tmavý, Citron a nebo Rubín. Někdy je i kombinuji. Kupuji v šupinkách a následně rozpustím v lihu. A kde je seženete? Zcela jistě ve specializovaných prodejnách zaměřených na restaurování, a nebo na obdobně zaměřených webech. Mějte pěkný večer a zdravím. Hrozek Vlad.

Informace o použitých materiálech

Dobrý den, Chtěl bych poprosit autora, zda by mohl doplnit bližší informace o tom jaké používá tmely, pryskyřice a šelakové politury, případně i kde se dají sehnat. Děkuji za krásnou sérii článků. Tošovský

Dřevěné hodinky

Dobrý den, doplnili jsme obrázek, kde je vidět i zapínání ... Váš tým Truhlářského Portálu.

Dřevěné hodinky

Tyhle dřevěné hodinky se moc povedly, vypadají hodně dobře. Zvláště ten řemínek, vypadá to asi na nějakou tenkou dýhu. Škoda, že není obrázek zapínání, to by mne zajímalo. :) Na dřevěné hodinky nedám dopustit. Dříve jsem nosil běžné kovové hodinky, ale pak jsem zkusil dřevěné a už jsem je z ruky nesundal. Ten přírodní materiál je fakt super, hlavně co se týká lehkosti. Když si navíc člověk vybere tmavší model, tak jej může nosit i na obchodní jednání, či schůzky a nebude tak výstřední. Já mám tyhle: http://woowa.cz/produkt/orloy-ebony/ + ještě jedny ze světlého javoru, ale přemýšlím i o těchto z článku.

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

Veletrh-Wood-Tec-partner.gif logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu   
[CNW:Counter]