Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality

Zajímavosti: Výrobky z Petrovického řezbování ozdobí obec

Petrovice – Ani tropické odpolední „čtyřicítky" nezkazily další ročník Petrovického řezbování v zámeckém parku. „Pět řezbářů vytvořilo celkem sedm nádherných plastik. Ty obohatí naší obec a zkrášlí tak různá místa v obci," těší se starosta Petrovic Petr Štěpánek.

Petrovické řezbování 2013
Zdroj: archiv obce

O tom, kam se jednotlivé řezby usadí, rozhodne veřejná rozprava při zářijovém zasedání zastupitelstva obce.
Dřevo na řezby pochází ze stromů, které v Petrovicích musely padnout k zemi z bezpečnostních nebo zdravotních důvodů. Šikovné ruce řezbářů z nich vytvořily houpačku Ježkovy voči od Václava Křížka, ženu jako hudební nástroj Violu a plastiku Doktor stromů od Petra Žemličky.

Výchozí reklama

„Honza Holub, který je se svou ženou Kristýnou spolupořadatelem řezbování, byl zvědav, jak vypadá strom uvnitř a proto si ho rozepnul. Tak vznikla řezba Zip. Michal Štěpánek opracoval dutý kmen lípy a tak máme zajímavý Květináč. Z dalšího kusu lípy pak vyřezal Židličku," přiblížil starosta řezby všem, kteří je nemohou spatřit na vlastní oči.

Poprvé se řezbování zúčastnil Josef Čížek a vytvořil plastiku K.F.C.. Všechna svá díla řezbáři věnovali obci. „Pracovníci obce je ošetřili přípravkem proti plísním a dřevokaznému hmyzu, budou ještě natřeny bezbarvým nátěrem proti povětrnostním vlivům," dodal starosta Štěpánek.

Autor: Markéta Jankovská
Zdroj: pribramsky.denik.cz

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
0.0/5 (0 hlasů)

Hodnocení článku

0.0/5 (0 hlasů)

Kategorie článku

Články » Aktuality

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg Ohra_120x90.jpg Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2024 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.