Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality

Škola / Vzdělávání - Regionální kolo Soutežní prehlídky remesel SUSO proverilo mladé truhlárské talenty

Třetí postupové kolo jubilejního 15. ročníku Soutežní přehlídky řemesel SUSO v Hradci Králové, které proběhlo 25. 3. a 26. 3. 2011 v Kongresovém centru ALDIS při stavební výstavě STAVBA A ZAHRADA 2011, proveřilo dovednosti studentů stavebních oborů.

Logo - Soutežní přehlídka řemesel SUSO

Regionálního kola soutěže se zúčastnilo celkem osm družstev truhlářů, kteří poměřili svůj řemeslný um při praktických úkolech přímo před návštěvníky. Zahájení se zúčastnil člen rady a zastupitel Krajského úřadu Královéhradeckého kraje Jiří Nosek. Soutěž rovněž proběhla za podpory kraje a pod záštitou hejtmana Lubomíra France. Vítěze vyhlásil moderátor a patron akce Jan Antonín Duchoslav v sobotu v 16 hodin.
Nejlepšími v oboru truhlář vcelku suverénně vyhráli Vojtěch Hála a Tomáš Matula ze SOŠ obchodní a SOU řemesel, Moravský Krumlov, druhou pozici dobyli Tomáš Dostál a Michal Prokop ze SOU technické, Chotěboř. Tito žáci se představí v soutěži ještě jednou, a to ve finále, jež se uskuteční ve dnech 21. – 23. 9. 2011 během stavebního veletrhu FOR ARCH v Pražském veletržním areálu Letňany.
Ocenění Hvězda regionálního kola si odnesla škola nejlepšího družstva, SOU řemesel, Moravský Krumlov.
Soutěž navíc podpořila i dobrou věc finálové výrobky oboru truhlář byly předány řediteli Dětského domova Nechanice.

Výchozí reklama

S exhibicí kdysi slavného řemesla, jímž je rytí skla, se představila Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov. Jde o nejstarší sklářskou školu na světě, která v současnosti bojuje o přežití. Návštěvníci tak měli možnost zakoupit výrobky školy nebo využít možnosti rytí motivů dle vlastního přání přímo na místě.
Smyslem soutěže SUSO je zvýšit zájem žáků o stavební učební obory, zainteresovat podnikatelskou sféru a ve spolupráci s odbornými školami vybudovat ve všech regionech ČR základnu pro výběr budoucích kvalifikovaných řemeslníků.
Motivací k účasti v soutěži je možnost pracovat s materiály a postupy spolupracujících firem, jimiž jsou například společnosti Würth, DeWALT nebo STANLEYWORKS.
Hlavním mediálním partnerem je časopis Stavebnictví, mediálními partnery pak Český rozhlas, Stavitel, Scio, www.maturuj.cz, Konstrukce a eStav.
Další informace o tomto zajímavém projektu získáte na www.suso.cz.

VÝSLEDKY POSTUPOVÉHO KOLA SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKY ŘEMESEL SUSO V HRADCI KRÁLOVÉ:

OBOR TRUHLÁŘ
1. Vojtěch Hála, Tomáš Matula SOŠ obchodní a SOU řemesel, Moravský Krumlov
2. Tomáš Dostál, Michal Prokop SOU technické, Chotěboř
3. Luboš Netík, Petr Verner VOŠ a SPŠ, Rychnov nad Kněžnou

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
0.0/5 (0 hlasů)

Hodnocení článku

0.0/5 (0 hlasů)

Štítky

SUSO soutěž


Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu