Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Odborná témata » Knihy

Knihy: Materiology - inspirace a nečekaný vhled do světa materiálů

„I kdyby dřevo nešlo ve stopách svých konkurentů a nezapojilo se do nespoutaného inovačního rozvoje, zůstane trvalou připomínkou toho, že takový materiál nikdy skutečně nezastará a dál si bude skromně a nenáročně růst v lesích.“ Takto poutavě končí úvodní text první kapitoly bible všech kreativců napříč obory – knihy Materiology. U jejího vzniku stála trojice autorů, expert z oblasti materiálů Daniel Kula a zakladatelé sítě knihoven materiálů matériO Élodie Ternaux a Quentin Hirsinger.

Materiology: Průvodce světem materiálů pro architekty a designéry Daniel Kula, Élodie Ternaux a Quentin Hirsinger, Praha, Happy Materials, 2012, 344 s. ISBN 9-788-026-005-384.

Kniha, která se před třemi lety dočkala českého překladu, zábavnou a čtivou formou mapuje rozsáhlé spektrum běžně používaných materiálů, a čtenář se tak nenásilně učí orientovat v jinak složité a obsáhlé problematice. Svazek sestává ze čtyř částí, z nichž první představuje jednotlivé materiálové rodiny, jako je třeba dřevo, kámen či sklo. Pojednává o jejich vzniku, vývoji použití, způsobech zpracování, nezapomíná ani na příklady vhodného použití.

Výchozí reklama

Kniha - Materiology

Ve druhé části knihy najdeme abecedně řazený katalog sto deseti vybraných materiálů a jejich charakteristik. V kapitolách autoři uvádějí i příklady jejich praktického a nevšedního využití, které ilustrují piktogramy. Třetí část se zabývá technologickými postupy při zpracování. Dočtete se například o řezání, slévání nebo lisování. Mimo jiné objevíte i základní princip, na kterém konkrétní technologie fungují. Vše je doplněno srozumitelnými a přehlednými schématy. V závěru se autoři zamýšlejí nad materiály ve vztahu k dnešku, nad jejich potřebou a dopadem. Každá kapitola obsahuje rozsáhlou fotodokumentaci, která vtipně doplňuje text. Kniha tak nabízí vyváženou kombinaci poutavého obsahu podaného lehkým a svižným jazykem, který doprovází osobitý grafický design.

Jak získat tři sta čtyřicet dva stran inspirace a zásadních informací o hmotném světě?

  • v pražské Knihovně materiálů matériO (platba možná pouze v hotovosti)
  • Pokud nemáte zrovna cestu do jedné z metropolí, je možné nechat si po předchozí domluvě s matériO zaslat knihu na dobírku. Je třeba ovšem počítat s tím, že je kniha nabitá informacemi až k prasknutí, tudíž váží pár kilo a poštovné se prodraží.
  • U vybraných knihkupců.

Studenti pražské VŠUP si mohou knihu Materiology pořídit se slevou. Pro ostatní je kniha k mání u vybraných knihkupců či na pražském Břevnově v Knihovně materiálů matériO za 1000 Kč.

Zdroj: www.materialtimes.com

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Štítky

Knihy Materiology


Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu