Články » Odborná témata » Materiály

Nezbytnost pro truhláře? Profesionální lepidlo Dispercoll od Druchemy

I profesionální truhlářské dílny, které nám díky svým produktům pomáhají zpříjemnit život a bydlení, také potřebují své pomocníky. Jedním z nich je například tradiční disperzní lepidlo Dispercoll od české společnosti Druchema. To je už léta nezbytností a pravou rukou pro všechny truhláře, zajišťuje pevnost i pružnost lepených spojů, voděodolnost i rychlé zasychání. Pokud jej tedy ještě ve své dílně nemáte, neměli byste váhat.

Lepidlo Dispercoll
Zdroj: Druchema

Dispercoll je univerzální disperzní lepidlo na bázi polyvinylacetátu určené pro vodovzdorné lepení ve třídě D2, tedy interiér. Jeho velkou výhodou je doba otevřenosti i rychlost zasychání, proto by rozhodně nemělo chybět všem truhlářům ve dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu. Používá se k lepení měkkého i tvrdého dřeva, k lepení dřeva na jiné pórovité materiály nebo k univerzálnímu lepení dýh, překližek, dřevotřísky, papíru nebo kartonu. Při užití obráběcích nástrojů v truhlářských dílnách nemá rozhodně vliv na jejich ostří. Kromě lepení dřeva je možné jej využít i pro lepení obalové techniky, v modelárnách nebo pro lepení spárovek.

Dispercoll vyniká i svými technickými parametry. Doba jeho otevřenosti je 7 minut a doba zasychání pak 15 minut. Ruční opracování je možné už za 3 hodiny po lepení. U strojového je pak doporučeno počkat raději 24 hodin.

Při aplikaci je možné lepidlo používat v původním stavu, popřípadě jej zředit zhruba 5% vody. Dispercoll při zasychání nijak nemění svoji barvu nebo odstín. Ideální je aplikovat jej na oba lepené díly a po mírném zavadnutí upnout nebo zatížit silou 0,5kg/cm2.

K dispozici je v nejrůznějších balení od 500g až do 30kg. U nejmenšího balení je možné volit mezi variantou s klasickým šroubovacím víkem, kdy se lepidlo aplikuje pomocí štětce, stěrky nebo houbičky, stejně jako vybrat variantu s praktickým hrotovitým aplikátorem. Ta je vhodné zejména na lepení škvír nebo úzkých prostor. Ceny Dispercollu se pohybují od 97 Kč do 4 250 Kč.

Více na www.druchema.cz.

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

Veletrh-Wood-Tec-partner.gif logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu