Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Odborná témata

Soutěž: Mistrem truhlářem je Jakub Neubauer

Na výstavišti v Brně se konalo ve středu 26. 2. 2020 při příležitosti mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX finálové kolo 3. ročníku Mistrovství České republiky oboru truhlář, vyhlášené Klastrem českých nábytkářů pro žáky tříletého učebního oboru truhlář.

Mistrem ČR mezi truhlářskými juniory je žák z ISŠ Slavkov u Brna
Zdroj: vyskovsky.denik.cz

Hlavním cílem soutěže, organizované Integrovanou střední školou Slavkov u Brna, je podpora, zvyšování kvality a rozšiřování péče o talentované žáky a umožnit jim pravidelně měřit své dovednosti v daném oboru. Soutěž je zařazena do přehlídky „České ručičky“, zaměřené na popularizaci učňovského školství a splnila i podmínky pro zařazení do programu Excelence.

Výchozí reklama

Jedná se o soutěž jednotlivců, do jejíhož brněnského finále postoupilo třináct vítězů předchozích regionálních kol. Přidalo se i šest žáků z pozvaných partnerských škol ze Slovenska, Polska a Maďarska. Finalisté měli za úkol vyrobit před návštěvníky veletrhu v daném časovém limitu stoličku, kterou hodnotila nezávislá komise složená z odborníků z praxe. Podle hodnotící komise se svého úkolu nejlépe zhostil a stal se mistrem ČR v oboru truhlář Jakub Neubauer z Integrované střední školy Slavkov u Brna, na druhé pozici se umístil Lukáš Šťastný ze střední školy řemeslné Jaroměř a třetí příčku vybojoval Ludvík Steuter ze SOŠ Litvínov - Hamr.

Výše jmenovaný letošní Mistr ČR Jakub Neubauer byl navíc porotou ještě nominován k zisku zlaté plakety v projektu „České ručičky“. Nejlepším zahraničním soutěžícím byl Bence Tóth z maďarské Šoproně. Všichni soutěžící obdrželi upomínkové předměty a drobné dárky a ti nejlepší si odnesli hodnotné ceny a vítěz i finanční odměnu, za což děkujeme všem sponzorům a partnerům této akce.

Autor: V. BÁBEK
Zdroj: vyskovsky.denik.cz


Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
0.0/5 (0 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu