Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality

Mladí tluhláři jsou na zkušené / Školy, vzdělávání

Společnost SOLODOOR, přední domácí výrobce interiérových dveří a zárubní, navázala spolupráci se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Sušice.

Již v tomto školním roce tak do SOLODOOR přijde na zkušenou zhruba osm mladých truhlářů ze SOŠ a SOU Sušice
Autor: Archiv Solodoor

V jejím rámci se budoucí truhláři dostanou již v průběhu studia do „ostrého“ provozu ve výrobě dveří a zárubní a získají tak své první praktické zkušenosti. Již v tomto školním roce tak do SOLODOOR přijde na zkušenou zhruba osm mladých truhlářů.

„Cílem praxí je poskytnout vybraným žákům reálné zkušenosti z výroby již v průběhu jejich studia, a díky tomu zkrátit jejich adaptační proces po nástupu do prvního zaměstnání. Počítáme s tím, že ti nejlepší také po ukončení studia do SOLODOOR nastoupí jako platné posily,“ uvedl generální ředitel SOLODOOR Martin Dozrál.

Výchozí reklama

Studenti 3. ročníku oboru truhlář budou do SOLODOOR docházet v rámci praktického vyučování po celý školní rok, každý sudý týden bude na určeném pracovišti ve výrobě přítomen jeden žák. Dohled nad žáky provádí odborný instruktor, jehož hlavním úkolem je seznámit žáky s technologickými pracovními postupy na vybraných pracovištích ve výrobě dveří a zárubní a zajistit procvičování jednotlivých témat odborného výcviku podle učební osnovy pro 3. ročník učebního oboru truhlář.

Pro školu i pro SOLODOOR jde o vzájemně výhodné partnerství. Škola může svým studentům nabídnout atraktivní možnost obohacení teoretického studia. SOLODOOR zase získává potenciální kvalitní zaměstnance pro budoucnost. „Myslím, že naše spolupráce může přispět ke snížení nezaměstnanosti v sušickém regionu. Vzhledem k tomu, že sídlíme ve stejné lokalitě, je to partnerství logické,“ dodal Martin Dozrál.

Organizací učňovských praxí ale spojenectví SOLODOOR se SOŠ a SOU Sušice zdaleka nekončí. Během školního roku zahrne řadu dalších aktivit. Již koncem října se SOLODOOR účastnila Dne otevřených dveří SOŠ a SOU Sušice, který byl určen především žákům posledních ročníků základních škol. Právě nábor žáků již na základních školách je podle zástupce ředitele pro praktické vyučování SOŠ a SOU Sušice Ing. Jiřího Houtke jedním z klíčových předpokladů proto, aby se obor truhlář mohl dále rozvíjet. A další podobné akce proběhnu v listopadu a v lednu. Pro příští školní rok zvažují SOLODOOR a SOŠ rozšířit spolupráci i na další učební a maturitní obory, jejichž studenti by mohli v SOLODOOR absolvovat nejen odborný výcvik, ale například i letní brigády. V úvahu přitom připadá i opačná varianta spolupráce, tedy další vzdělávání zaměstnanců SOLODOOR z výroby dveří a zárubní ve školních lavicích SOŠ a SOU Sušice.

Autor: Jiří Kučera
Zdroj: stavitel.ihned.cz
Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Kategorie článku

Články » Aktuality

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu