Výchozí reklama
Výchozí reklama
Nalezeno: 5 záznamů, Zobrazeno: 1 - 5

Dobrá práce: K jubileu houslařů vyšla kniha 100 let ateliéru Pilař v Hradci Králové

pilarovi_1.jpg

Proslulý houslařský ateliér Pilař v Hradci Králové si letos v září připomene 100 let od svého založení. Při příležitosti tohoto významného jubilea byla vydána publikace s názvem 100 let ateliéru Pilař v Hradci Králové. V knize nelze najít návod, jak postavit smyčcový nástroj, ani čím a jak se liší jednotlivé světové houslařské školy. Čtenáři se však dozvědí o rodině houslařů pocházející z Krkonošské houslařské školy, která si předávala umělecké řemeslo z generace na generaci.

Dobrá práce - Díky pásové pile muž vyrábí úžasná díla ze dřeva

01-mcnabb-tvorba-z-pasove-pily.jpg

James McNabb je netradiční umělec, který byl původně truhlářem. Zde však nemohl vyvíjet svůj talent, zkusil něco jiného. Posunul tak umění na další úroveň. Pomocí pásové pily totiž vyrábí neuvěřitelná díla, které mu může každý truhlář závidět.

Bleskovky: Ve Znojmě vznikla nová galerie pro sochy

Galerie-Agnes-ve-Znojmě.jpg

Galerii Agnes na Kollárově ulici nedávno otevřela výtvarnice Hana Čertková.

POZVÁNKA: Na řezbářském sympoziu se představí francouzské rozmanitosti

pozvanka-rezbarske-sympozium.jpg

Ve dnech 4. – 7. září 2013 se bude konat na zahradě Památníku Karla Hynka Máchy v Doksech XXVIII. ročník řezbářsko‐sochařského sympozia. Setkají se zde řezbáři z různých míst Čech. Před očima návštěvníků mistři řezbáři oživí dřevo stromů a vykouzlí ze dřeva jedinečná umělecká díla.

POZVÁNKA: TOMÁŠ ZÁBOREC – DŘEVOMALBY - Umělecká díla, která si můžete osahat a ovonět

zaborec.jpg

TÁBOR – Zajímavá výstava nás čeká od zítřka, středy 5. června, v galerii ve Vodárenské věži nedaleko tržního náměstí. Tomáš Záborec (1972 Slaný) zde bude vystavovat své dřevomalby.

Nalezeno: 5 záznamů, Zobrazeno: 1 - 5

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg Ohra_120x90.jpg Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2024 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.