Články » Aktuality

Bleskovky: Ve Znojmě vznikla nová galerie pro sochy

Galerii Agnes na Kollárově ulici nedávno otevřela výtvarnice Hana Čertková.

Galerie Agnes ve Znojmě

V historickém domě objevila jedinečné prostory pro umění. Až do 2. října zde vystavuje sochy ze dřeva, které vytvořila ona a další řezbáři během osmi let na řezbářských sympóziích v obcích Písečná a Vratěnín. "V galerii Agnes je větší část prostoru věnována sochám, dvě menší atriové plochy jsem vyčlenila pro svou profesi - poradenství v bytovém designu a prezentaci technologie infratopení. Má komerční činnost tak poskytuje zázemí pro výstavy," přiblížila Čertková, jejímž koníčkem je vyřezávání soch ze dřeva. Většinu z nich tvoří v nadživotní velikosti.

Do galerie od 3. října pozvala akademického sochaře Zdeňka Maixnera ze Znojma, který zde představí i svou novou tvorbu, například sochu Bakchuse. "Expozici umělcových soch z kamene oživí videoprojekce Jana a Vítězslava Otrubových. Zobrazuje sochy, které pro svou velikost nelze vystavit v galerii," informovala sochařka. Výstava potrvá do 3. listopadu. Na ni naváže další expozice, tentokráte z tvorby uznávaného sochaře a řezbáře Jiřího Netíka, rodáka z Brna, který v Brně i působí. Umělec před třemi lety vyřezal ze dřeva betlém pro Vatikán.

ODKAZY:

Zdroj: znoj-tyden.cz

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
0.0/5 (0 hlasů)

Hodnocení článku

0.0/5 (0 hlasů)

Kategorie článku

Články » Aktuality

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu