Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality

POZVÁNKA: Na řezbářském sympoziu se představí francouzské rozmanitosti

Ve dnech 4. – 7. září 2013 se bude konat na zahradě Památníku Karla Hynka Máchy v Doksech XXVIII. ročník řezbářsko‐sochařského sympozia. Setkají se zde řezbáři z různých míst Čech. Před očima návštěvníků mistři řezbáři oživí dřevo stromů a vykouzlí ze dřeva jedinečná umělecká díla.

XXVIII. ročník řezbářsko‐sochařského sympozia v Doksech

Všem zájemcům o řezbářské řemeslo bude zahrada volně přístupná. „Protože byl rok 2013 vyhlášen „Rokem francouzské kultury“, rozhodli jsme se na letošním sympoziu představit francouzské rozmanitosti a nahlédnout tak do francouzské kultury i kuchyně. Stejnojmenný projekt totiž představuje veřejnosti francouzskou šlechtu, francouzskou kulturu a památky,“ vysvětluje Jana Fridrichová z Vlastivědného muzea v České Lípě.

Den francouzské kultury se uskuteční v sobotu 7. září a jím také vyvrcholí několikadenní řezbářské sympozium. „Den francouzské kultury v Doksech zahájíme turnajem v pentanque, který je francouzským národním sportem. Turnaj se uskuteční na hřišti ZŠ K. H. Máchy v Doksech od 10 do 12 hodin. Ve 14 hodin zahájí odpolední program starostka města Doksy Eva Burešová, ředitel VMG v České Lípě Zdeněk Vitáček, Alain  Nyffenegger a radní pro kulturní dědictví města Mions Geneviéve Nyffenegge,“ zve Jana Fridrichová.

Výchozí reklama

Po slavnostním zahájení proběhne vernisáž výstavy kreseb Honoré Daumiera a bude vyhodnocena dopolední soutěž v pétanque.  „Nahlédneme pod pokličku francouzské kuchyně, ochutnáme tradiční francouzské pokrmy a můžeme vyzkoušet výrobu perníku tlačeného z dřevěných forem. V 15 hodin mezi nás zavítá Napoleon v podání herců z Divadýlka na dlani z Mladé Boleslavi a v 17 hodin se zaposloucháme do veršů nespoutaného básníka Francoise Villona,“ doplňuje program Renata Mauserová z Městského kulturního střediska v Doksech.

Řezbářské sympozium a francouzské rozmanitosti pořádá Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě v rámci projektu „Kulturní aktivity v Libereckém kraji“. Partnerem projektu je Město Doksy, Městské kulturní středisko v Doksech, Svazek obcí Máchův kraj a město Mions. Akce je podpořena dotací města Doksy.

Zdroj: i-noviny.cz

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
0.0/5 (0 hlasů)

Hodnocení článku

0.0/5 (0 hlasů)

Kategorie článku

Články » Aktuality

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu