Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality

Školy: Vysoká škola umělecko-průmyslová se přejmenovala na UMPRUM

Praha - Vysoká škola umělecko-průmyslová se oficiálně přejmenovala na UMPRUM. Původní název byl prý dlouhý a krkolomný, nové jméno odkazuje k předválečné tradici školy. Akademie má i nový vizuální styl a webové stránky. Podle Veroniky Pařízkové z univerzity změny vyjdou řádově na tisíce korun.

UMPRUM - nový oficiální název vysoké školy platný od 12.6.2013

Zkratka VŠUP sice standardně představuje jednotlivá slova názvu, ale je nelibozvučná, pro cizince krkolomná, v překladu VŠ znamená vyšší střední školu, a tak se to převádí na Academy a tak dál," uvedl rektor školy Jindřich Smetana. "Návrat ke zkratce UMPRUM je jako říkanka, má hezkou zvukomalbu i pro cizince, graficky i rozměrově je to i vděčné písmenkové abstraktum," dodal.

Výchozí reklama

Nové logo školy ode dneška tvoří modrá písmena UMPRUM seskládaná do různých tvarů. Autorem je grafik Štěpán Malovec. Se změnou názvu souvisí nové hlavičkové papíry, razítka a další dokumenty. Podle Pařízkové ale tyto změny nebudou drahé, protože škola těchto náležitostí moc neměla.
    Původní název školy byl v době jejího založení v roce 1885 C.k. umělecko-průmyslová škola. V první polovině 20. století vystřídala několik názvů včetně UMPRUM, po roce 1945 se název ustálil na VŠUP.
    Součástí nového "kabátu" školy je web. Nový vizuální styl se ode dneška představí při letním Artsemestru, na němž studenti prezentují své práce veřejnosti.

Zdroj: archiweb.cz

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
0.0/5 (0 hlasů)

Hodnocení článku

0.0/5 (0 hlasů)

Kategorie článku

Články » Aktuality

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg Ohra_120x90.jpg Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2024 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.