Články » Aktuality

Netradiční kašna - obří lžíce v Jablonném nad Orlicí

Náměstí v Jablonném nad Orlicí ve čtvrtek zažilo velké stěhování. Za pomoci jeřábu se usazovala v horní části rynku nová obří dřevěná lžíce, která v Jablonném léta sloužila jako netradiční kašna.Ta původní však už byla v dezolátním stavu a rozlomila se, proto byla loni na podzim demontována.

Instalace obří dřevěné lžíce v Jablonném nad Orlicí
Autor: orlicky.denik.cz

Nová lžíce se vyráběla v truhlářství Olšarových v Celném. „Byla to dřina, ale pěkná práce," popsal 350 hodin strávených výrobou kopie Martin Olšar. Dílo z modřínu váží zhruba 750 kilogramů a aby mohlo usednout do podstavců, muselo mít stejné tvary jako minulá obří lžíce. „Ta původní byla dělaná ze tří kusů, nyní je lepená z menších segmentů," dodal k výrobě nové atrakce jablonského náměstí Martin Olšar.

Svůj „křest" si lžíce odbyla 30.5. Přihlížela mu i delegace ze švýcarského partnerského města a navázal na něj koncert pěveckých sborů.
Jak už předem upozornila jablonská radnice, v této netypické kašně už nepoteče  pitná voda. Nová lžíce bude napájena z uzavřeného obvodu, což přinese úsporu pitné vody. Pro žíznivé tu bude pítko, které vybudují místní vodohospodáři.

Zdroj: orlicky.denik.cz

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
0.0/5 (0 hlasů)

Hodnocení článku

0.0/5 (0 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu