Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality » SUSO - soutěžní přehlídka řemesel

Finále SUSO předvedlo ty nejlepší z nejlepších

Ve dnech 15. – 18. září 2015 proběhlo na veletrhu FOR ARCH finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Mladí řemeslníci v letošním roce nastavili laťku opravdu vysoko. Úkoly byly náročné, ale studenti se jich zhostili bravurně. Na ty nejlepší z nejlepších se přišlo podívat nespočet návštěvníků veletrhu.

Truhláři ve finále soutěže SUSO 2015

„Studenti se v letošním roce opravdu ukázali jen v tom nejlepším světle. Výsledné práce jsou opravdu na vysoké úrovni. Zásluhy na tom určitě mají také školy, které je do soutěže připravují,“ uvedl David Surmaj ze společnosti ABF, a.s., organizátora soutěže. Mottem letošního roku bylo „Řemeslo je správná volba“.

Výchozí reklama

Mezi kameníky zvítězila mladá slečna

Vítězi česko-slovenského finále se mezi truhláři stali David Málek a Štěpán Jalůvka ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí a na druhých a třetích pozicích se umístili Matěj Venzhöfer a Václav NeubauerVOŠ, OA a SOUT Chotěboř a Filip Hruška a Lukáš VykydalMasarykovy střední školy Letovice.

Zedníci

Ze zednických družstev vybojovali první příčku David Dobeš a Tomáš Božek z SOU Kyjov, druhé a třetí místo obsadili René Hrazdíra a Tomáš Popelář z Masarykovy SŠ Letovice a Marek Gruchala a Jakub Kormančík z SOŠ technická Námestovo. Soutěžili rovněž kameníci a kamenosochaři, z nichž se nejlépe umístila mladá slečna Františka Hausdorfová ze SPŠ kamenická a sochařská Hořice.

Z Haly 6 se stala řemeslná dílna

Na výstavišti v Hale 6 vyrostla improvizovaná dílna rozličných řemesel – truhlářského, zednického, kamenického, sklářského, klempířského a mnoha dalších. Za takovou dílnu by se nemusel stydět ani zkušený řemeslník. „Studenti se navíc naučili pracovat s technologiemi partnerů.Truhláři si mohli vyzkoušet práci s širokopásovou bruskou Buldog nebo dlabačkou Houfek, dále ovládat stoly Ramia, vrtačky DeWalt a v neposlední řadě budou v praxi schopni využít nářadí Mafell – přímočarou pilu a kotoučovou pilu,“ uvedl David Surmaj.

Spokojený byl i generální partner soutěže, Wienerberger cihlářský průmysl, který mladým zedníkům připravil klání ve vyzdění rohové obvodové stěny z broušených cihel Porotherm plněných minerální vatou na celoplošně nanášenou tenkovrstvou maltu. „Studenti předvedli, že naši technologii tenkovrstvého zdění skvěle zvládají a zadané úkoly vypracovali vesměs na výbornou. Určitě sami dobře vědí, že již brzy tyto vědomosti upotřebí v praxi,“ uvedl Ing. Petr Tham ze společnosti Wienerberger.

Závěrečné vyhlášení výsledků bylo důstojným ceremoniálem

Vyhlášení vítězů se zúčastnil mimo jiné ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. „Jsem moc rád, že mohu být přítomný vyhlášení výsledků. Mladí řemeslníci se dnes skutečně předvedli a já myslím, že si sami uvědomují, jak moc krásné je řemeslo. Navíc v dnešní době je opravdu potřeba,“ uvedl Mládek. Soutěžní klání ještě před vyhlášením zpestřila autogramiáda mistra světa v rychlostní kanoistice Josefa Dostála.

Více informací naleznete na www.suso.cz.

SUSO je nekomerční projekt, který umožňuje žákům stavebních oborů porovnat svoje schopnosti a zkušenosti. Spolu s tím dává prostor i ostatním zájemcům prohlédnout si řemeslo „naživo“. Organizátorem akce, která již 19 let probíhá v rámci doprovodných programů stavebních výstav a veletrhů, je společnost ABF, a.s. Finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO se koná vždy v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH.

Kontakt pro média: Jana Kratochvílová, Omnimedia, s.r.o.
T.: +42 221 419 220 | j.kratochvilova@omnimedia.cz

Generální partner: Wienerberger cihlářský průmysl a.s.
Hlavní partneři: HOUFEK a.s., XELLA CZ s.r.o., LB Cemix, s.r.o., HELUZ, cihlářský průmysl v.o.s.
Partneři: Mafell, DeWalt, Ramia s.r.o.
Hlavní mediální partner: časopis Stavebnictví
Hlavní mediální partner oboru truhlář: Dřevařský magazín

Mediální partner oboru truhlář: Truhlářský portál, Stolaři-truhláři.cz

Mediální partneři: České stavby, Český rozhlas, Build info, Deník, Učitelské noviny, Stavitel, Konstrukce
Záštita: MŠMT, MPO, HK ČR, AK ČR, SPS v ČR, AČN
Odborná garance: Státní úřad inspekce práce

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu