Liberečtí nábytkáři jsou nejlepší v republice, bodovali i s Chaosem
Studenti středního odborného učiliště nábytkářského v libereckých Kateřinkách jsou nejlepší v republice. Na největší přehlídce středního odborného a učňovského školství v České republice, nazvané Vzdělání a řemeslo, která se konala na výstavišti v Českých Budějovicích, získali titul Truhlář roku.
Tým libereckých studentů chtěl na českobudějovické akci navázat na úspěchy z minulých let. Studenti třetího ročníku Dominik Koďousek a Zbyněk Dostrašil uspěli na výbornou v testu z odborných znalostí, zaměřeného na výrobu nábytku a stavebně truhlářskou výrobu i v praktické části soutěže při výrobě odkládacího stolku.
„Naši studenti znovu ukázali, že patří k nejlepším v České republice,“ raduje se ředitel nábytkářského učiliště Václav Tichý.

To ale není jediný úspěch, který si na svá konta studenti z Kateřinek připsali. S úspěchem se také se svou tvorbou nedávno představili na sedmnáctém ročníku přehlídky Designblok 2015 Prague Design and Fashion Week.
Superstudio a Openstudio Designbloku letos oživilo areál Výstaviště Praha - Holešovice, tedy místo, které bylo v roce 1891 přesně pro tyto účely postaveno. Studenti z Kateřinek vystavovali v rámci Openstudia, tedy v sekci vyhrazené pro mladé návrháře. Střední školu tvorby a designu nábytku reprezentovala tři sedadla, která studenti pod vedením pedagogů navrhli, konstrukčně rozkreslili i sami vyrobili ve školních dílnách.
Sedadla Chaos od Antonína Koška, Arch od Veroniky Mullerové a Houpací lavička od Tomáše Jóna návštěvníky zaujala a zájem lidí o koupi sedadel překvapil i samotné tvůrce.
Střední školu uměleckořemeslnou a oděvní svými módními kolekcemi v Praze zviditelnily studentky oboru Fashion Design Anna Pecinová a Anna Vránová. „Designblok pro studenty znamená báječnou příležitost k navázání nových kontaktů a k další prezentaci jejich prací,“ řekl ředitel Tichý.
Například sedadlo Read a Book od Jana Devátého, studenta 4. ročníku Designu interiéru, bylo umístěno v centru Prahy na Václavském náměstí jako reklama na výstavu Czech Design Week.
Kolekce šatů studentek oboru Fashion Design pak bude vystavena ve foyeru Nové scény Národního divadla v Praze při příležitosti předávání cen Studentská Thálie 2016.
Autor: Jan Mikulička
Zdroj: liberec.idnes.cz
Hodnocení článku
Další články z rubriky
- Novinky a akce na LIGNA 2025: Co nesmíte minout?
- Ligna 2025 - Hlavní témata veletrhu: Propojení, udržitelná výroba a kompozitní dřevo
- Jen žádné zlé materiály. Pavel Uličný navrhuje domy hlavně ze dřeva, slámy a hlíny
- Kariérové poradenství na Přímce nabídlo žákům nejen osobnostně rozvojové techniky
- POZVÁNKA na veletrh LIGNA 2025
- LIGNA 2025: Klíčový veletrh pro dřevozpracující průmysl
- Pocta tvůrci legendární židle z ohýbaného dřeva ve slavné vile Tugendhat
- Školy: Truhláři z Přímky v ZŠ JUDr. Mareše Znojmo
- Češi vytvoří na EXPO unikátní les z pravěkého dřeva. Čekalo ukryté v zemi
- Objevujte Přímku aneb Moderní zázemí, tradice a kreativita
Související články
Komentáře (0 celkem)
Článek zatím nemá žádné komentáře