Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality » Pozvánky

Křivořezání 2017 na hradě Křivoklát

Ve dnech 30. 7. – 5. 8. 2017 se na státním hradě Křivoklát ve Středočeském kraji uskuteční 22. ročník veřejného řezbářského sympozia KŘIVOŘEZÁNÍ a můžete na něj z Prahy přijet i unikátním Rakovnickým rychlíkem!

archiv hradu Křivoklát

Letošní 22. ročník řezbářského sympozia má hlavní téma "Křivoklátské pověsti". Nejméně 30 řezbářů ze všech koutů České republiky se pustí do řezání a ztvární postavu nebo součást děje z vybraných pověstí Křivoklátska.

Mohou sáhnout ještě také po tématu, které pokračuje z minulého ročníku a tím je práce na paravanu. Ten znázorňuje obrazy ze života F. Welserové, o níž budou i letošní scénické noční prohlídky na hradě Křivoklát. Posledním tématem může být pro zúčastněné tvůrce "Křivoklátský betlém". K tomuto tématu ještě proběhnou již domluvená setkání a odborníci vysloví svou představu o očekávaných řezbářských dílech.

Výchozí reklama

Doprovodný program:
Neděle 30. 7. zahájení – Kapela Eldorado – trampské a country písně

V průběhu Křivořezání:
Na nádvoří denně ukázky řemesel s dětskými dílnami


Pondělí 31. 7. – I. nádvoří – Pe - Pe acoustic music - živá hudba  
Středa 2. 8.   - I. nádvoří – Rodinná kapela z Podbrdí "ProVokace "
Čtvrtek 3. 8. - II. nádvoří -  divadlo - Romeo a Julie
Pátek 4. 8.  - Scénické noční prohlídky
Sobota 5. 8. Ukončení 22. ročníku  – Svátek řemesel s komentovanou prezentací jednotlivých řemesel.
Kapela Třehusk a historická skupina Gutta
Pro 22. ročník Křivořezání zůstává zachováno losování veřejnosti o nejlepší řezbářské dílo.

Na závěrečný den 22. ročníku řezbářských slavností mohou návštěvníci z Prahy přijet Rakovnickým rychlíkem, nostalgickým vlakem na trase z Prahy – hlavního nádraží přes Beroun na Křivoklát, který je coby první pravidelně jezdící nostalgický rychlík v ČR unikátem. „Můžete na něm potkat soupravu sestávající z motorové lokomotivy řady T 478.2 a klasických osobních vozů tzv. „Y“ v retro nátěru. Rychlík vyjíždí každou sobotu ráno v 8:42 hodin z pražského hlavního nádraží a směřuje proti proudu řeky Berounky. Pod kulisou hradu Karlštejn dojede do Berouna, kde se odkloní od hlavní trati na Plzeň směrem na Nižbor a přes Zbečno a Roztoky dojede do Křivoklátu. Na táto cestě přejede 5 velkých mostů přes Berounku a Vltavu a projede pěti tunely,“ upřesňuje Mgr. Kulhánková a dodává, že bližší informace o 22. ročníku sympozia a jeho doprovodném programu lze nalézt na www.krivoklat.cz.

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu