O titul se v Budějovicích utkalo 18 soutěžících z devíti škol z celé země. Ve dvou dnech podle výkresové dokumentace vyráběli televizní skříňku se zásuvkou a psali test z teorie. „V soutěži jednotlivců obsadil Karel Mráz druhé místo a Tomáš Brejška byl třetí,“ dodává Pavel Postl. „Jako družstvo jsme byli nejlepší.“
Školy: Titulem Truhlář roku se potřetí za sebou chlubí krumlovské učiliště
Nejen že se pyšní titulem Truhlář roku, ale Tomáš Brejška a Karel Mráz své škole, českokrumlovskému učiteli, zároveň vyhráli unikátní učební pomůcku: školní CNC stroj s programovacím pracovištěm, kde se žáci budou učit programovat a vytvářet skutečné součástky nebo výrobky.
Zdroj: ceskokrumlovsky.denik.cz
O tom, že z SOU Český Krumlov vycházejí skvělí odborníci s výučním listem, nemůže být pochyb. Už potřetí za sebou totiž tamní žáci vyhráli celostátní soutěž Truhlář roku. Střední odbornou školou zdravotnickou a Střední odborné učiliště Český Krumlov letos na budějovické výstavě Vzdělání a řemeslo, kde se 11. ročník soutěže konal o druhém listopadovém víkendu, zastupovali Karel Mráz a Tomáš Brejška.
„Ostatní střední školy na nás začínají být trochu naštvané, jelikož pořád vyhráváme, v předchozích dvou ročnících jsme byli také nejlepší,“ směje se Pavel Postl, vedoucí Střediska praktické výchovy SOU.

"Já k práci se dřevem tíhl od malička, i když v rodině to nikdo nedělal. Bavilo mě vyrábět hračky a další věci, takže rozhodování, kam na školu, bylo snadné,“ říká Karel Mráz z Českého Krumlova, který už má výuční list v oboru tesař a truhláře si dodělává navíc. „V oboru chci určitě zůstat, počítám, že se dobře uživím, protože za takových pět let přijde krize a řemeslníci nebudou. Truhlářů je ještě celkem dost, s tesaři a zedníky to je horší.“
Tomáš Brejška z Nové Pece je ve III. ročníku oboru truhlář. „Dojíždím do Krumlova každý den, teď už můžu autem, už mi bylo osmnáct.“ Toho k truhlařině zavál osud, rozhodoval se až na konci základní školy.
Hodnocení článku
Další články z rubriky
- Design: Jednací souprava Organix Privacy Box od společnosti RIM CZ získala ocenění NÁBYTEK ROKU 2023
- Inspirace: Řemesla nenecháme umřít, rozhodli se na Valašsku. A zapojili děti
- LIGNA 2023 poskytuje orientaci pro celé odvětví
- LIGNA v Hannoveru se blíží!
- Znovu je tu LIGNA! Dřevozpracující komunita se setkává v Hannoveru
- Dřevojas: Facelift koupelnového nábytku
- Navštivte stánek PREBENA CZ a vyhrajte některou ze super cen!
- Produkt společnosti Remmers zušlechťující koupelnový nábytek, schody, parkety i pracovní desky
- Vekra: Jak se žije v lipovém objetí
- Videonávod - Dřevo z kouta: Výroba dubového stolu
Související články
Komentáře (0 celkem)
Článek zatím nemá žádné komentáře