Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Odborná témata

M&T: Kliky? Dnes jedině antimikrobiální!

Na kliku saháme asi nejčastěji, a proto by bylo prima, pokud by dokázala sama likvidovat mikroby.. není třeba stříbra, stačí obyčejná měď či její slitiny… funguje to po staletí… více v tipu od českého M&T.

M&T: kliky, madla, mušle, panty a zarážky z mosazi
Zdroj: M&T

Klik se dotýkáme mnohem častěji, než si sami uvědomujeme a je proto důležité nepodceňovat jejich hygieničnost. Zapomeňme na stříbro a využijme materiály, které jsou přirozeně antimikrobiální, a to už několik tisíc let. Tento léty ověřený materiál není nic jiného než měď nebo její slitiny, jako například mosaz, které byly hojně využívány již starověkými civilizacemi.

Výchozí reklama

„Měď se pro výrobu klik používá ve slitině, konkrétně masivní mosazi, která měď obsahuje minimálně z šedesáti procent. Produkty z tohoto materiálu mají vysoce antimikrobiální schopnosti, což znamená, že když na kliku z masivní mosazi sáhnete, sama od sebe během pár hodin zlikviduje ulpělé bakterie a viry, a proto i my tento materiál od počátku využíváme na dveřní kování. Máme jej v podobě jak mosazi natural, leštěné mosazi, tak i postaršené mosazi antik,“ popisuje Roman Ulich, hlavní designér společnosti M&T jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování.

Antimikrobiální kliky

V dnešní době můžeme dveřní kliky z mosazi využít například i v boji proti SARS-CoV 2, tedy viru zodpovědnému za pandemii koronaviru. A řešení je to dlouhodobé. 

Material & Technology s.r.o. – M&T
První a zároveň jediný český výrobce dveřních klik využívající moderní technologie pro žádané a velmi kvalitní povrchové úpravy - matný nikl a nitrid titanu v několika barevných odstínech. U svých výrobků klade hlavní důraz na kvalitu, mnohaletou funkčnost a moderní design. Nové designy vznikají přímo pod rukama pracovníků firmy od návrhu až po realizaci ve výrobě. Pro spokojenost zákazníků je připraven kompletní výrobní program včetně okenních klik, bezpečnostních rozet, madel, pantů, posuvných systémů, kování na skleněné dveře a dalších požadovaných doplňků - vždy ucelený sortiment ve stejném designu, povrchové úpravě a barvě.
Více informací na: www.kliky-mt.cz

 

 

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg Ohra_120x90.jpg Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2024 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.