Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality

Znáte ohýbaný nábytek z Mimoně?

Výstava Fischel – lesk a bída je první výstavní akcí Vlastivědného muzea a galerie v sezóně 2024. Jejím tématem je existence mimoňské továrny na ohýbaný nábytek, která byla založena pod jménem Fischel, po válce byla začleněna do národního podniku Ton a v posledních letech existovala pod obchodní značkou Falcon.

Z kdysi slavné továrny nezůstala dodnes na místě jediná cihla. Ještě před demolicí objektů se sem několikrát vydal archivář Michal Rádl, který zde doslova ze země sbíral vzácná archivní svědectví o kdysi úspěšné firmě, která vyvážela své výrobky do celého světa.
„Tyto zachráněné archiválie tvoří osu výstavy, která je ovšem doplněna i o trojrozměrné exponáty ze sbírek muzea,“ doplňuje historik Tomáš Cidlina.

Výstava se koná v Síni Josefa Maštálka v hlavní budově VMG a potrvá od 12. 1. do 10. 3. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 11. 1. od 16 hodin a bude spojena s krátkou přednáškou, kterou pronese ve velké klubovně muzea hlavní kurátor výstavy Mgr. Michal Rádl.

Výstava je společným projektem Státního okresního archívu v České Lípě a Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě.

Výchozí reklama
Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Kategorie článku

Články » Aktuality

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg Ohra_120x90.jpg Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2024 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.