Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Odborná témata » Materiály

KVALITNÍ KOUPELNOVÝ NÁBYTEK… NECHÁVÁ VLHKOST V KLIDU!

Vlhkost, voda a střídání teplot, to jsou nepříznivé vlivy, které mohou nekvalitní koupelnové skříňky rychle znehodnotit. U tohoto typu nábytku tedy platí více než jinde, že kvalita by měla být tím prvním, co nás bude při jeho výběru zajímat. Samozřejmě, že i design hraje svou roli… pokud si ovšem vyberete dobrého výrobce, můžete mít jak kvalitu, tak dokonalý vzhled.

Zdroj: Dřevojas

 

Jak to vypadá, když koupelnový nábytek o kvalitě jen slyšel?

poškozené a nabobtnalé hrany  poškozené a nabobtnalé hrany poničená povrchová úprava, která odkrývá základový materiál nábytku… poničená povrchová úprava, která odkrývá základový materiál nábytku…
  poškozené a nabobtnalé hrany poničená povrchová úprava, která odkrývá
základový materiál nábytku…  
Výchozí reklama

Sedmero koupelnového nábytku

  1. Do koupelny volte pouze takový nábytek, který je do tohoto prostoru striktně určen a nikoli nábytek určený např. do obývacího pokoje.

  2. Pečlivě vybírejte povrchovou úpravu! Nejvíce odolným materiálem proti vlhkosti je MDF foliovaná deska (jemná, středně zhuštěná dřevovláknitá deska), nebo MDF deska lakovaná polyuretanovými laky dle barevné rozmanitosti RAL.

  3. Nábytek do koupelny snese standardní vlhkost i změnu teplot, neuškodí mu ani, pokud tu a tam se setká přímo s vodou. Nábytek je ale vždy třeba osušit.

  4. Nakupujte u ověřených prodejců, kteří mají za sebou tradici a zkušenosti s výrobou nábytku do koupelny.

  5. Pokud to není nutné, koupelnové skříňky neumisťujte do blízkosti vany nebo sprchového koutu. I ten nejodolnější materiál při neustálém bezprostředním styku s vodou nemusí vydržet.

  6. Aby skříňky nebyly ohroženy případnou vlhkostí ze země, postavte je na nožky nebo ukotvěte do zdi.

  7. Koupelna musí mít vždy dobrý odvětrávací i vytápěcí systém, který nábytek i další vybavení koupelny pomáhá ochraňovat…

Naše chytré tipy, které jsou i plné inspirace

Masiv nahradí dřevodekor
 
Máte rádi design dřeva? Masivní dřevo, bez speciální úpravy, ale může v koupelně trpět. Zvolte proto raději odolné foliované dřevodekory. „Nejen do prostoru koupelny, ale všude tam, kde nejsou stabilní – např. klimatické podmínky, je vhodné volit nábytek ze speciálního materiálu - MDF desek, který je kvalitní, dobře odolává vodě, vlhkosti, změně teplot. Nabídky povrchových foliovaných úprav jsou v současné době velmi bohaté – značné zastoupení v nich mají právě nejrůznější dřevodekory, např. švestka, wenge, calvados, bříza, dub, ořech nebo olše, které jsou k nepoznání od přírodního masivu – ovšem s jasně lepšími vlastnostmi,“ říká Ing. Zdeněk Blažek, manager marketingu společnosti Dřevojas, v. d., tradičního českého výrobce koupelnového nábytku.

Umění v koupelně

Pokud toužíte po skutečně originálním kousku pro svou koupelnu, zkuste takovou koupelnovou skříňku, kterou si budete moci sami navrhnout. „Model IMAGE představuje exkluzivní řadu nábytku do koupelny se skleněnou čelní plochou a vnitřním obrázkovým motivem. Na výběr je jak ze standardní nabídky dekorů, tak i mnohamilionové databáze motivů, do které je umožněn přístup přímo z našich webových stránek, říká Ing. Zdeněk Blažek.

Kvalita výsuvů

Nejen na první pohled viditelné plochy, ale také skryté detaily – např. výsuvy, je třeba volit s ohledem na jejich kvalitu. I vlhkost totiž může zabránit bezproblémovému otevírání zásuvek ve vaší koupelnové skříňce. Luxusní značka koupelnového nábytku MYJOYS nabízí na výsuvy doživotní garanci kvality! www.myjoys.cz

Malá koupelna si žádá nábytek na míru!

Máte koupelnu atypických rozměrů, třeba se zkosenou stěnou - typickou pro půdní byty? Než abyste umístili koupelnový nábytek do bezprostřední blízkosti vany či sprchy, raději si nechte vyrobit skříňku přesně na míru! „Kvalitní výrobce se pozná také podle toho, že dokáže nabídnout výrobu nábytku přesně na rozměry dodané zákazníkem. Problémem pro něj nebude ani vyrobit skříňku do koupelny s nejrůznějším atypickým zakřivením,“ říká Ing. Zdeněk Blažek, manažer marketingu společnosti Dřevojas, v. d., která nabízí výrobu atypického koupelnového nábytku – Dřevojas na míru. Více na www.drevojasnamiru.cz

Kvalitní materiály

Při koupi koupelnového nábytku je třeba hlídat kvalitu použitých materiálů, výrobní postupy a dodržování souvisejících norem. Může si toto běžný zájemce sám ohlídat? „Pokud při listování brožurkou koupelnového nábytku narazíte na zmínku o certifikátu ISO, jste u dobrého výrobce. ISO – mezinárodní organizace zabývající se tvorbou norem, zaručuje, že uvedená společnost uplatňuje a dodržuje příslušné normy a její výroba splňuje ty nejpřísnější kritéria,“ dodává Ing. Zdeněk Blažek z Dřevojasu.

Dřevojas, v. d.
Společnost Dřevojas je významným českým producentem a dodavatelem koupelnového
nábytku na český i evropský trh. Více jak 60. letá tradice výroby se promítá do vysoké kvality provedení a zajímavého designu, který dokáže oslovit a zaujmout. Výjimečná je společnost Dřevojas také pro vývoj a výrobu vlastních keramických umyvadel k většině produktových řad, a to pod registrovanou evropskou značkou Dreja®, která dodává tomuto nábytku punc originality a nezaměnitelnosti. Firma se v současné době specializuje na výrobu koupelnového nábytku pro Českou Republiku, Slovensko, ale i Rusko, Švédsko, Německo, Rakousko a stabilně také vyváží své výrobky do Švýcarska. Více informací naleznete na
www.drevojas.cz.

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu