Zlaté české ručičky mají světovou úroveň. Nábytek, na který jsme pyšní
Dvanáct úspěšných českých firem vyrábí dokonalý nábytek. Jedna z nich pěstuje svou nábytkářskou tradici již 150 let. Jiné zatím jen desítky a některé začaly teprve nedávno. Všechny jejich produkty vznikly doma, ale mají světovou úroveň.
Původní Dřevojas vznikl ve Svitavách v roce 1947. Fungoval až do roku 2000, kdy ho koupila rodina Blažkova a postupně předělala na moderní závod. Výrobní družstvo přežilo více než čtyřicet let budování socialismu a jako družstvo působí na trhu dodnes.
"Současnou podobu závodu začal budovat před 16 lety náš otec. Impulzem pro rozjetí vlastní firmy specializované na koupelnový nábytek byly jeho předchozí dlouholeté zkušenosti z předrevolučního závodu Jihočeská keramika. I přes nabídky ze zahraničí se nakonec rozhodl znalosti zúročit doma. Dnes používáme top moderní technologie výroby, lakovací linka je například nejmodernější ve střední Evropě. Design vychází z italských trendů, ale zapojujeme také nastupující českou generaci návrhářů. Poslední modelová řada Retro vznikla totiž jako výsledek studentské soutěže. Tři měsíce jsme vybírali z 62 návrhů, vítězný šel pak hned do výroby. Po uvedení na trh měl velký úspěch," přibližuje výsledky Dřevojasu marketingový manažer Zdeněk Blažek ml.
Hodnocení článku
Kategorie článku
Články » AktualityČlánky » Design/Trendy
Články » Design/Trendy » Koupelny
Články » Design/Trendy » Stoly, židle
Galerie fotografií
Retro - DřevojasZdroj: Retro - Dřevojas
Křeslo Merano od firmy Ton získalo jedno z nejlepších ocenění za design, které lze na světě získat: Red Dot Design Award; design Alex Gufler
Zdroj: TON
Kopelna Forever od firmy LE BON: Materiál skvěle imitující bělený dub nebo tropické dřevo wengé je 100% odolný proti vodě.
Zdroj: LE BON
Kopelna Forever od firmy LE BON
Zdroj: LE BON
Další články z rubriky
- Výrobce klavírů a pian Petrof otevřel v centru Hradce Králové muzeum
- Školy: Od řemesla po Lyceum. Přímka představuje své obory
- Truhlář otevřel bezobslužný dřevěný krámek
- Školy: Z lavic Přímky až na pódium Kaiserštejnského paláce
- Pozvánka: Odborná konference Wood Camp Live 2025
- Školy: Když studenti myslí srdcem aneb Přímka pomáhá
- Školy: Oborový den propojil Přímku se ZŠ Pražská Znojmo
- Školy: Přímka odstartovala propagační akce v Miroslavi. Nově nabídla Lyceum.
- Školy: V tichu domova. Papučový den jako připomínka důstojného odcházení.
- Mistr truhlář tvoří sochy motorovou pilou. Z dubů a lip vznikají umělecká díla.
Související články
Komentáře (0 celkem)
Článek zatím nemá žádné komentáře