Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Odborná témata » Technologie

Dejte sbohem otiskům prstů na vašem nábytku!

Zanechané otisky prstů nedělají vrásky pouze kriminálníkům, kteří se bojí, že kvůli nim bude jejich zločin odhalen. Nevzhledné šmouhy, které mohou zůstat na nábytkových površích i po tom nejletmějším dotyku, totiž dovedou spolehlivě pokazit dojem i z jinak dokonale vypadajícího nábytku. Díky novodobým technologiím však nyní můžete mít na svém nábytku povrchy, které dovedou otisky prstů a šmouhy úspěšně eliminovat.

Kuchyně MAGNIFIC - kremová metalíza - lesk dýha indická jabloň
Zdroj: NADOP

Mat bez otisků

Pokud bychom měli vyjmenovat výčet povrchů, které otisky prstů obzvláště přitahují, tak by v něm rozhodně nechyběly matné povrchy. Ty přitom patří v současnosti k velmi oblíbeným a trendy dekorům. „Maty dovedou působivým způsobem zjemnit odstíny barev a navíc eliminují odlesky světla, díky čemuž vypadají vždy stejně a nepromítají se na ně odrazy světel nebo předmětů. Kromě toho, že působí příjemně na pohled, jsou velice hebké i na dotek,“ vysvětluje pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek, a dodává: „Pokud zvolíte nábytková dvířka s tím správným povrchem, tak se naštěstí nemusíte vůbec bát matných dekorů dotknout. Na moderních matných akrylátových materiálech jako například T.acrylic mat totiž žádné otisky po suchých a dokonce ani mokrých rukách nezůstávají.“ Akryláty se navíc vyznačují zdravotní nezávadností i vysokou odolností vůči vlhkosti i vysokým teplotám, takže jsou přímo předurčeny například pro použití v kuchyních či koupelnách.

Více na www.trachea.cz

Výchozí reklama

Antistatický povrch

Dřevojas - novinka - model BIG INNMáte zkušenosti s otisky prstů nebo nadměrným usazováním prachu na lakovaných površích? Pokud ano, tak vězte, že nyní vás již tyto nepříjemnosti trápit nemusí. Moderní technologie totiž dokázaly zdárně odstranit i tyto problémy. Od pořízení nové lakované skříňky vás tak nic již odrazovat nemusí. „Při lakování povrchu nábytku na naší lakovací lince dochází ke klíčovému procesu, při kterém je nábytek zbaven elektrického náboje, a stává se tak maximálně antistatickým. Dokáže tedy efektivně eliminovat ulpívání prachu a tvorbu otisků prstů,“ říká Ing. Zdeněk Blažek, manager marketingu Dřevojasu, v. d., českého výrobce koupelnového nábytku. Pokud plánujete nákup nového nábytku, rozhodně se nezapomeňte zeptat i na tuto funkční stránku.

Více na www.drevojas.cz

Nano lak

Celoskleněné dveřeChtěli byste si od sebe oddělit dvě místnosti celoskleněnými dveřmi s pískovaným motivem, protože chcete zachovat prosvětlení interiéru a zároveň ho do dekorovat? Ale bojíte se, že když na ně zasvítí sluníčko, všichni uvidí otisky prstů, které na nich ulpěli při otevírání či zavírání dveří? Řešením je nano technologie! „U pískovaného skla, které vzniká tak, že se klasické čiré sklo vystaví proudu speciálního jmenného písku s příměsí velmi malých hliníkových částic, které v něm vytváří nepatrné prohlubně, je velice důležitá finální povrchová úprava nano lakem. Ten na pískovaném dekoru vytvoří dokonale hladký povrch, takže sklo chrání před usazování nečistot a také eliminuje ulpívaní otisků prstů,“ říká pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která se výrobou pískovaného skla zabývá.

Více na www.sklo-jap.cz

Čisticí prostředek

Čistič klik - titanUž nemusíte trávit spoustu času ustavičným leštěním kliky po každé, když si otevřete či zavřete dveře. „Čisticí prostředek M&T Titan ochrání povrch vaší kliky před tvorbou viditelných otisků prstů. Je určený především pro kování s povrchovou úpravou nerez, titan a matný nikl,“ říká Roman Ulich, designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování. Ovšem má multifunkční využití. Použít ho totiž můžete i na všechny domácí spotřebiče s nerezovou povrchovou úpravou.

Více na www.kliky-mt.cz

Metalický lak

Dvojlůžko ESET - metalický lak, malinováPokud už vás nebaví neustále chodit s hadříkem a leštit nábytek, aby na něm nebyly vidět otisky prstů, je tu další řešení v podobě nábytku se správnou povrchovou úpravou – metalickým lakem. „Ten je na povrchu nábytku praktický v tom, že na vysokém lesku nejsou patrná místa dotyku, tedy nenajdete na něm otisky od prstů. Nemusíte se ani omezovat pouze na základní barvy, ale můžete si vybrat z celé řady odstínů. Zvolit tedy můžete takovou barvu, která nejlépe doplní celkový vzhled vašeho interiéru,“ říká Ing. Ivana Pehalová, obchodní ředitelka společnosti Nadop, českého výrobce bytového nábytku a kuchyní. Už nebudete muset leštit skříň po každé, když ji otevřete či zavřete, ale nerušeně si vychutnávat jedinečnou vlastnost vysokého lesku, a to optické zvětšení místnosti.

Více na www.nadop.cz

Dveře bez šmouh

Vyčištění skvrn od kolomaziPři výběru dveří by vás určitě mělo zajímat, jestli je jejich povrchový materiál připraven s vámi žít v domácnosti a odolávat každodennímu fungování, aniž by jej neustále ohrožovaly nevzhledné šmouhy a otisky. Pokud je pro vás rozhodující jak vzhled, tak i praktičnost z pohledu odolnosti a snadné údržby v domácnosti, určitě věnujte pozornost laminátovému povrchu SOLO 3D. „SOLO 3D je umělým povrchem, který velmi věrně imituje trojrozměrnou strukturu dřeva i se všemi působivými nerovnostmi. Jeho největšími přednostmi jsou zejména vysoká odolnost a snadná údržba,“ sděluje pan Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, která se zabývá výrobou interiérových dveří. Jestliže máte doma například kutila, který stále chodí s rukama špinavýma od oleje nebo kolomazi, tak vás jistě potěší, že tyto nečistoty lze z dveří s laminátovým SOLO 3D odstranit velice snadno. „K odstranění šmouh a otisků od kolomazi nebo například od krému na boty se nemusíte bát použít agresivní čisticí prostředky jako technický líh, savo nebo aceton. Povrch SOLO 3D jejich působení bez problémů vydrží,“ říká Martin Dozrál.

Materiály byly připraveny ve spolupráci se společností Dřevojas, www.drevojas.cz, J.A.P., www.sklo-jap.cz, M&T, www.kliky-mt.cz, NADOP, www.nadop.cz, SOLODOOR, www.solodoor.cz a Trachea, www.trachea.cz

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu