Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality » SUSO - soutěžní přehlídka řemesel

V Hradci Králové bude soutěžit 34 budoucích řemeslníků

Řemeslníků je v dnešní době nedostatek, a proto je potřeba v mladých lidech vzbudit nový zájem o studium řemesel. Jednou z těchto motivací a inspirací může být 16. ročník Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO, jehož třetí kolo se uskuteční 23. a 24. března 2012 v Hradci Králové v Kongresovém centru ALDIS při výstavě Stavba a zahrada 2012. Soutěžního klání určeného především pro studenty z Východočeského a Jihomoravského kraje se ze 14 škol zúčastní celkem 34 budoucích řemeslníků.

„Ve třetím kole letošního ročníku se utká 10 družstev truhlářů a 7 družstev zedníků,“ uvádí David Surmaj z pořadatelské společnosti ABF. „V Hradci Králové půjde o zatím nejpočetnější skupinu studentů, kteří budou mít šanci předvést své teoretické znalosti a řemeslnický um,“ dodává.

Po šikovných řemeslnících je sháňka

Mottem letošního ročníku je heslo „Řemeslníci jsou zkrátka na roztrhání“ a jedním z cílů akce je upozornit na skutečnost, že poptávka po kvalitních a šikovných řemeslnících je stále vysoká. Nejlepší studenti z krajských kol postoupí do celorepublikového finále, které proběhne při veletrhu FOR ARCH 2012 v Praze. Poprvé se jako mediální partner představí časopis Build Info, který se zabývá stavebnictvím a informuje o nových materiálech, výrobcích a firmách z oboru.

Výchozí reklama

Nové technologie

Řemeslníci, kteří se soutěže zúčastní, dostávají šanci rozšířit své praktické i teoretické dovednosti o nové technologie, s nimiž na trh přichází partneři soutěže. Tím si tak zvyšují svoji kvalifikaci a zároveň snižují případné problémy s budoucím pracovním uplatněním. Novinkou bude například rozšíření soutěže o nanášení vnějších kontaktních zateplovacích systémů od společnosti LB Cemix.

Jedinečná příležitost

Pro dva mladé chlapce (11 a14 let) z dětského domova v Nechanicích bude soutěž příležitostí seznámit se s oborem truhlář. Chlapci si pod vedením pedagoga pana Ing. Stanislava Cukora ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk vyzkouší práci se dřevem a po splnění speciálního zadání si s sebou odnesou věcné ceny od partnerů akce, společností Stanley a DeWalt.

Zasoutěžte si o vstupenku na MOTO GP

Návštěvníci výstavy v Hradci Králové si mohou řemeslo vyzkoušet „naživo“. Budou se totiž moci zúčastnit soutěže ve šroubování se společností DeWalt o vstupenku na MOTO GP v Brně. Součástí soutěžního klání bude i exhibice uměleckého zpracování stavebního materiálu designérem Jiřím Ježem, jehož výrobky zde budou k zakoupení.

Výrobky ze soutěže poputují do dětského domova v Nechanicích

Finálové produkty, které studenti oboru truhlář v soutěži vyrobí, nepřijdou nazmar. Darem je získá ředitel dětského domova v Nechanicích, kde budou dětem výrobky připomínat, jak krásné řemeslo je. V sobotu 24. 3. 2012 v 16.15 proběhne autogramiáda patrona soutěže, moderátora a herce Jana Antonína Duchoslava, který poté vyhlásí výsledky třetího soutěžního kola.

Více informací naleznete na www.suso.cz

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO

SUSO je nekomerční projekt, který umožňuje žákům stavebních oborů porovnat svoje schopnosti a zkušenosti. Spolu s tím dává prostor i ostatním zájemcům prohlédnout si řemeslo „naživo“. Organizátorem akce, která již 16 let probíhá  v rámci doprovodných programů stavebních výstav a veletrhů, je společnost ABF, a. s. Finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO se koná vždy v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH.

Kontakt pro média: Jana Kratochvílová, Omnimedia, s.r.o.

T.: +42 221 419 220 | j.kratochvilova@omnimedia.cz

Generální partner: Wienerberger, cihlářský průmysl a.s.
Hlavní partneři: XELLA CZ s.r.o., Schiedel, a.s., KB – BLOK systém, s.r.o., LB Cemix, s.r.o.
Hlavní partner oboru truhlář: WÜRTH, spol. s r.o.
Partneři: STANLEY WORKS, DeWalt, DZP Praha, spol. s r.o.
Hlavní mediální partner: časopis Stavebnictví
Hlavní mediální partner oboru truhlář: Dřevařský magazín
Mediální partner oboru truhlář: Truhlářský portál
Mediální partneři: Český rozhlas, Build Info, Stavitel, Scio – www.maturuj.cz, Konstrukce, Učitelský zpravodaj, e-Stav.cz

Záštita: MŠMT, MPO, HK ČR, AK ČR, SPS

Odborná garance: Oblastní inspektorát práce

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu