Výchozí reklama
Výchozí reklama

Duben 2011 - Materiály pro pracovní desky

Nalezeno: 10 záznamů, Zobrazeno: 1 - 10

Kuchyňské pracovní desky (6) - Nerez

Kuchynske-pracovni-desky-Nerez.jpg

Reprezentantem kovových kuchyňských pracovních desek jsou nerezové pracovní desky.

Kuchyňské pracovní desky (5) - Dřevo a laminát

Pracovni-desky-drevo-lamino.jpg

Další skupinou kuchyňských pracovních desek jsou dřevěné pracovní desky, které se dělí na dvě podskupiny – pracovní desky z masivního dřeva a pracovní desky z fóliované dřevotřísky, neboli laminátové.

Kuchyňské pracovní desky (4) - Keramika

www_L_RAKO_Imperial_IMP1MOS.jpg

Keramické obkladové prvky vkusně a prakticky poslouží v každé kuchyni.

Kuchyňské pracovní desky (3) - Kompaktní materiály

www_L_POLYTRADE_TITTY_06.jpg

Poslední velkou skupinou kuchyňských pracovních desek jsou pracovní desky z kompaktních materiálů. Základní hmota se skládá z jemně mleté horniny a barviv, spojených buď polymetylmetakrylátovými pryskyřicemi (obchodní názvy těchto materiálů jsou například Corian, Kerrock, Staron, HI-Macs, Stonex) nebo polyesterovými pryskyřicemi (obchodní názvy například Varicor, Polyston, Technistone, Solid Stone apod.). Obě podskupiny obsahují plniva (většinou bauxit). Materiály na bázi polyesterových pryskyřic jsou v kategorii plastů o třídu níž a patří do kategorie termosetů, zatímco materiály na bázi polymetylmetakrylátových pryskyřic patří do kategorie termoplastů.

Kuchyňské pracovní desky (2) - Kámen

www_L_GH_dia_13.jpg

Začátkem 90. let minulého století se vedle tehdy klasických materiálů pro výrobu kuchyňských desek začaly na českém trhu objevovat materiály v té době zcela neznámé, začaly se objevovat kamenné desky. Tato třetí skupina pracovních desek se dělí na pracovní desky z přírodního kamene, například ze žuly, mramoru apod., a na pracovní desky z umělého kamene, které reprezentují materiály jako Technistone či Askilan.

Kuchyňské pracovní desky (1) - Úvod

Newsletter-not-found

V každé kuchyni hraje kuchyňská pracovní deska důležitou roli z hlediska funkčního i estetického. Při jejím výběru bychom měli brát v potaz nejen její vzhledové, ale především užitné vlastnosti. Vysoké namáhání, srovnatelné s namáháním podlahové krytiny, dává tušit, že ne každý materiál je na pracovní desku ten správný. Můžeme se proto rozhodovat stejně jako v životě – pořídíme si jednoduchou lacinou desku, kterou čas od času v souladu s módou nebo v důsledku poškození nahradíme, nebo si vybereme nadčasový kvalitní materiál, který opravdu vydrží zvýšené nároky a bude stále krásný. Každý bude vybírat podle své filozofie, vkusu a peněženky.

Téma měsíce dubna 2011 – Materiály pro pracovní desky

pracovni-desky.jpg

V dubnovém „Tématu měsíce“ bychom se rádi podrobně věnovali vhodným materiálům pro pracovní desky. Rádi bychom využili i Vašich příspěvků, názorů a zkušeností k danému tématu. Diskutujte, doplňujte články, názory, postřehy ...

Výroba nábytku / Truhlářství - Kompozitní materiály v nábytkové tvorbě

Kompozitni-materialy-v-nabytkove-tvorbe-corian-titul.jpg

V nábytkové tvorbě vedle tradičních materiálů, jako je sklo, glazovaná keramika, smalt, mosaz, nerezová ocel či měď, využívá nových surovin, mezi které patří kompozitní materiály, které svými vlastnostmi ohromují.

Design / Trendy - Přepychová a funkční kuchyně

GeD-ArgentoVivo-01.jpg

Špičkový design, moderní materiály a hi-tec vybavení. To jsou přednosti této italské kuchyně.

Design / Trendy - Elegantní skleněné pracovní desky

elegantni-sklenene-pracovni-desky-titul.jpg

Sklo může dodat vaší pracovní desce eleganci a dokonalost.

Nalezeno: 10 záznamů, Zobrazeno: 1 - 10

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu