Články » Design/Trendy » Dřevostavby

Aktuality: Obecní sauna v Dúbravici od H3T Architekti

... realizace trvala 7 dní a podíleli se na ní dobrovolní pomocníci z řad umělců a studentů architektury, několik místních obyvatel a také náš ateliér H3T Architekti.

Obecní sauna v Dúbravici od H3T Architekti
Zdroj: H3T Architekti

S ideou vybudovat obecní saunu v Dúbravici v Podpoľaní na středním slovensku za námi přišli kluci z občanského sdružení Periferná Centra (Andrej s Igorem) na začátku roku 2013.
Připravili jsme koncepční studii, která počítala s tradičním provozem typické “savasauny” – tedy kouřové sauny která je vytápěna energií naakumulovanou v topidle, které však nemá zařízení pro odvod spalin.

Takový proces je však velmi složitý na přípravu saunování a kvůli jednoduššímu užívání sme se v průběhu práce na výrobní dokumentaci rozhodli změnit způsob vytápění a to sice standartním topidlem na dřevo, které vyrazně zjednoduší proces přípravy k užívání.
Formální působení objektu je od první chvíle koncipováno s ohledem na jednoduchost a ekonomičnost stavby. Vychází také z tradičních místních salaší. Tedy nejen formálně ale také konstrukcí a materiály.
Nosný fošnový skelet je dřevěný, venkovní opláštění z překládaných opálených prken, vnitřní opláštění z prken bez povrchové úpravy. Otop zajišťuje zděná pec. Stavba je založena na na sucho poskládaných kamenech. Realizace trvala 7 dní a podíleli se na ní dobrovolní pomocníci z řad umělců a studentů architektury, několik místních obyvatel a také náš ateliér H3T Architekti.

Zdroj: archiweb.cz

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
0.0/5 (0 hlasů)

Hodnocení článku

0.0/5 (0 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu