Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Odborná témata

Trachea: Zbruste lak a máte vysoký lesk!

Přemýšleli jste někdy, jaké tajemství se skrývá za oslňujícím leskem lakovaných dvířek? Klíčem k úspěchu je totiž broušení!

Lakovaná dvířka - kombinace barev
Zdroj: Trachea

„Pro dosažení co nejkvalitnějšího vysokého lesku je nejdůležitější pečlivý proces nanášení jednotlivých vrstev laku a jejich následného broušení,“ vysvětluje pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek, který nyní nabízí lakovaná dvířka jako novinku ve svém sortimentu.

Lakovaná dvířka - modrá, vysoký lesk

Výchozí reklama

Na MDF desku se nejprve nanese nástřik základové barvy, který se po zaschnutí strojně zbrousí. Poté následuje samotné lakování, které je prováděno opakovaně, přičemž po každém nánosu laku, který je řádně zaschlý, probíhá opětovné broušení. „Když vytvrdne finální vrstva laku, dvířka se opět strojně zbrousí a následně putují na ruční broušení a leštění, které dovede vysoký lesk k dokonalosti,“ vysvětluje pan Martin Dusík. Po dokončení procesu je na dvířka navíc aplikována ochranná impregnace, která zaručí dlouhodobou životnost povrchu, a vy se tak vůbec nemusíte bát, že by vysoký lesk časem přišel o svůj oslnivý půvab!

Lakovaná dvířka - oranžová, hnědá

TRACHEA, a.s. 

Společnost TRACHEA je největším českým výrobcem komponentů - dvířek pro nábytkářský průmysl, který se na trhu pohybuje již od roku 1996. Významná část její činnosti se soustředí na produkci nábytkových dvířek pro celý interiér včetně komerčních prostorů, více méně zaměřenou na dvířka kuchyňská. Za dobu své existence se společnost vypracovala do špičky výrobců v tomto oboru, nezastupitelný podíl na tom má vysoce moderní výrobní technologie, obsáhlost produktových řad a patnáctileté zkušenosti v tomto oboru. TRACHEA spolupracuje s více jak sty maloodběrateli i prestižními velkoodběrateli, významné partnerství ji pojí s dodavateli špičkových materiálů pro výrobu nábytkových komponent. Více o společnosti na www.trachea.cz a www.overface.cz .

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu