Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality

Školy: Truhláři z Přímky sází stromy

Oprav školu, zasaď strom... Ano, opravdu je to staré známé přísloví trošku upravené. SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o. se pyšní novou fasádou, kterou znásobí krásně upravené okolí.

Truhláři z Přímky sází stromy
Zdroj: SOU a SOŠ SČMSD Znojmo, s.r.o.

„Naši truhláři se rozhodli, že každý rok vysází nové stromy. A proč chodit někam daleko, když můžeme využít rozlehlý zatravněný prostor před školou, kde je pro pár pořádných stromů místa dost? Budou plnit nejen funkci estetickou, ekologickou, ale i naučnou. Žáci oboru Truhlář se v prvním ročníku učí poznávat dřeviny nejen jako výrobní materiál, ale i jako stromy, které jsou pro jejich řemeslo tak potřebné. Žákům budou navíc připomínat, že je zasadili v době, kdy škola dostala nový kabát. Jsem velmi rád, že právě tito budoucí truhláři v sobě probudili zdravou touhu přírodě pomáhat. Co dodat? Snad už jen, ať se stromům daří, aby mohli dělat všem lidem jen radost a užitek,“ představil aktivitu svých svěřenců Pavel Dvořák, vedoucí oboru Truhlář.

Truhláři z Přímky sází stromy

Autor: Pavel Dvořák, Mgr. Ludmila Karpíšková

Výchozí reklama
Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Kategorie článku

Články » Aktuality

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg Ohra_120x90.jpg Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2024 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.