Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality

Když řemeslo baví. Podívejte se, jak ve Žďáře vychovávají truhláře či hrnčíře

Na zámku ve Žďáře nad Sázavou to žije. A nejen v muzeu či kavárně. Děti i dospělí se zde mohou věnovat mimo jiné třeba řemeslům – v kurzech, které připravují místní pořadatelé. Na mladší návštěvníky se loni na podzim zaměřily hlavně kroužky Chytrá ruka a Malý muzejník, atraktivně pojatá pro ně byla i výstava Výslovný zákaz dalšího opisování (rukopisu). A kdo by si chtěl také vyzkoušet práci se dřevem či vyrazit bádat do muzea, může se zapojit i v novém roce. Taktéž výstavu VZDO(R) je možné zhlédnout ještě do konce ledna.

Ve Žďáře vychovávají truhláře či hrnčíře
Zdroj: zdarsky.denik.cz

Kroužky Chytrá ruka

Na žďárském zámku jsme ukončili historicky první pololetí kroužků Chytrá ruka. Děti byly v zámeckých dílnách našimi mistry řemesel pasovány na keramiky-hrnčíře a na truhláře. Z výrobků doslova přecházel zrak! Nové kroužky začínají už v únoru. Místa je možné rezervovat na tesnohlidkova@zamekzdar.cz.

Truhlář

Malý muzejník

V malé muzejníky se během stejnojmenného podzimního kroužku proměnilo dvanáct šikovných dětí. Prozkoumaly první patro Muzea nové generace i další místa na zámku, povídaly si o založení kláštera i románských a gotických stavbách. Z Malého muzejníka se stala naše srdcová záležitost a zámecké lektorky i děti už se moc těší na jarní pokračování!
Zdroj:
https://zdarsky.denik.cz/ctenar-reporter/kdyz-remeslo-bavi-podivejte-se-jak-ve-zdare-vychovavaji-truhlare-ci-hrncire-2022.html


Výstava VZDO(R) a Novinářem za sametové revoluce

Výstavu Výslovný zákaz dalšího opisování (rukopisu) VZDO(R) vycházející z archivu a pamětí žďárského rodáka a signatáře Charty 77 Víta-Bohumila Homolky navštěvují mimo běžných návštěvníků také školní skupiny. Během interaktivní prohlídky zaměřené na samizdat v letech 1968–1989 se mohou setkat přímo s autorem a díky doprovodnému edukačnímu programu Novinářem za sametové revoluce nahlédnout do doby, kdy se z nesvobody stávala svoboda.
Zdroj:
https://zdarsky.denik.cz/ctenar-reporter/kdyz-remeslo-bavi-podivejte-se-jak-ve-zdare-vychovavaji-truhlare-ci-hrncire-2022.html

Autor: Martina Sedláková
Zdroj: zdarsky.denik.cz

Výchozí reklama
Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Kategorie článku

Články » Aktuality

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg Ohra_120x90.jpg Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2024 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.