Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality » Novinky

Trachea: Nábytek vsází na NANO!

Hlavně vyšší odolnost, ale třeba i hebkost… moderní nábytkové povrchy stále více využívají NANO částice, aby déle a lépe sloužily... Připravili jsme aktuální info s Tracheou, českým výrobcem nábytkových ploch do každé místnosti.

FENIX odstín Evora žlutá
Zdroj: Trachea

Takřka zázračný. Takový je NANO povrch, který nemá ve škále dnešních materiálů pro nábytek konkurenci! „Mikroskopická velikost nanočástic by se mohla zdát jejich hendikepem, ale je tomu právě naopak! Zasazuje se o mimořádnou mechanickou odolnost nábytku a navíc schopnost opravitelnosti povrchu,“ popisuje Adam Bartošek, místopředseda správní rady společnosti Trachea, která je v České republice průkopníkem v oblasti NANO materiálů pro nábytková dvířka.

Rodinná firma se opírá o téměř třicetileté zkušenosti v oboru. „Aktuálním nábytkovým hitem je nanolaminát FENIX, při jehož výrobě se využívá speciální technologie tvrzení akrylových pryskyřic elektronovým paprskem. Nanočástice vytvářející na povrchu homogenní jednolitou vrstvu bez jakýchkoli pórů mu zajišťují nejen vysokou odolnost vůči mechanickému poškození, ale také přidanou hodnotu v podobě rezistence vůči otiskům prstů, sametový vzhled a jeden z nejhlubších matů na trhu,“ vyjmenovává přednosti nanolaminátu Adam Bartošek.

Nanolak - nábytková dvířka - Trachea

Dalším technologickým NANO zázrakem jsou pak lakovaná dvířka z řady T.lacq, jejichž nejsvrchnější vrstvu lze opatřit lakem s příměsí nanočástic. Zvýšená mechanická odolnost je právě u lakovaného nábytku extra žádoucím přínosem. „Dvířka lakovaná NANO laky reprezentují moderní nábytkářské materiály založené na aplikaci nejnovějších vědeckých poznatků do praxe. Jde o skutečně unikátní produkt, jehož jsme v České republice jediným výrobcem,“ uvádí Adam Bartošek k lakovaným dvířkům s NANO povrchem, a dodává: „Dvířka s NANO lakem lze navíc vybírat ve více než 2000 barevných variantách ze vzorníků RAL a NCS, což jak zákazníci, tak architekti a designéři velmi oceňují.“

Dvířka Trachea z nanolaminátu i nanolaku přináší však ještě jednu zásadní výhodu – jejich povrch je opravitelný! Za tuto přednost vděčí pozitivní termoreakci nanočástic, které se působením tepla dokážou znovu spojit a zacelit tak případné škrábance. Postačí k tomu obyčejná žehlička! Více na www.trachea.cz.

TRACHEA, a.s.
Společnost TRACHEA je největším českým výrobcem komponentů - dvířek pro nábytkářský průmysl, který se na trhu pohybuje již od roku 1996. Významná část její činnosti se soustředí na produkci nábytkových dvířek pro celý interiér včetně komerčních prostorů, více méně zaměřenou na dvířka kuchyňská. Za dobu své existence se společnost vypracovala do špičky výrobců v tomto oboru, nezastupitelný podíl na tom má vysoce moderní výrobní technologie, obsáhlost produktových řad. TRACHEA spolupracuje s více jak sty maloodběrateli i prestižními velkoodběrateli, významné partnerství ji pojí s dodavateli špičkových materiálů pro výrobu nábytkových komponent. Více o společnosti na www.trachea.cz.

Výchozí reklama
Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu