Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality » SUSO - soutěžní přehlídka řemesel

Rozmary počasí prověřily odolnost účastníků litoměřického kola soutěže SUSO

Ve dnech 6. a 7. dubna 2012 se na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích při výstavě Můj dům, můj hrad konalo čtvrté kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Celkem se zde utkalo 28 řemeslníků z 11 škol. Klání devíti družstev truhlářů a pěti družstev zedníků přineslo své vítěze.

SUSO - Soutěž truhlářů v Litoměřicích
Zdroj: SUSO

Ti museli prokázat teoretické znalosti a praktické dovednosti. Po celou dobu soutěže však všechny účastníky nejvíce trápilo studené počasí, které všem ztěžovalo již tak náročné podmínky soutěže.

„Za prudké výkyvy počasí, kterým jsme byli vystaveni, by si soutěžící zasloužili takřka speciální vyznamenání. Během dvaceti minut při slavnostním ceremoniálu tady sněžilo, pršelo, foukal prudký vítr a trošku svítilo sluníčko. Toto aprílové počasí vytvořilo budoucím řemeslníkům zatím nejnáročnější podmínky k práci, kterým jsme v soutěži doposud čelili,“ uvádí David Surmaj ze společnosti ABF, organizátora soutěže.

Výchozí reklama

Vítězné týmy z regionálních kol postupují do celostátního finále

První dva vítězné týmy, které postupují do celorepublikového finále při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2012, tvoří za truhlářský obor družstvo Libora Špitálského a Pavla Kmenta z Gymnázia, SOŠ a SOU o.p.s. Litoměřice a soutěžní dvojice Marka Hully a Zbyňka Peška ze Střední odborné školy Litvínov – Hamr.  Z pěti zednických týmů si nejlépe vedli soutěžící Pavel Svoboda a Petr Javora ze Střední školy polytechnické Brno a tým Milana Dvořáka a Slávka Rataje ze SŠ stavební a technické Ústí nad Labem.

Spolupráce s dětskými domovy

„Každé soutěžní kolo pro nás představuje příležitost, jak můžeme pomoci některému z dětských domovů. Tentokrát putovaly finálové výrobky z oboru truhlář do Dětského domova v Dlažkovicích,“ říká David Surmaj. Dva mladí chlapci z tohoto domova se navíc podíleli na produkčních přípravách soutěžní plochy.

Exhibice v modelování projektů zahrad

Předposlední kolo SUSO znamenalo pro dvě studentky zahradnické tvorby možnost, jak veřejnosti předvést modelování projektů zahrad ve 3D formátu. Pod vedením pedagožky Bc. Veroniky Petrové z VOŠ a SŠ zemědělské školy Benešov tak mohly vyprojektovat parky a zahrady přímo před zraky přítomných návštěvníků.

Soutěž o vstupenky na GRAND PRIX

Všichni příchozí, kteří v daném termínu navštívili výstavu Můj dům, můj hrad, si mohli vyzkoušet řemeslo na vlastní kůži. Měli možnost se totiž zúčastnit soutěže ve šroubování se společností DeWalt a vyhrát tak vstupenku na GRAND PRIX do Brna. Vstupenku si domů odnesl pedagog Jaromír Janovský z ISŠ Slaný.

Výsledky: Obor truhlář

1. místo     Libor Špitálský, Pavel Kment   Gymnázium, SOŠ a SOU o.p.s. Litoměřice
2. místo     Marek Hulla, Zbyněk Pešek   Střední odborná škola Litvínov - Hamr
3. místo     Jakub Moravec, Vladimír Martinec ISŠ Semily

Více informací naleznete na www.suso.cz.

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO

SUSO je nekomerční projekt, který umožňuje žákům stavebních oborů porovnat svoje schopnosti a zkušenosti. Spolu s tím dává prostor i ostatním zájemcům prohlédnout si řemeslo „naživo“. Organizátorem akce, která již 16 let probíhá v rámci doprovodných programů stavebních výstav a veletrhů, je společnost ABF, a.s. Finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO se koná vždy v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH.

Kontakt pro média: Jana Kratochvílová, Omnimedia, s.r.o.
T.: +42 221 419 220 | j.kratochvilova@omnimedia.cz

Generální partner: Wienerberger cihlářský průmysl a.s.
Hlavní partneři: XELLA CZ s.r.o., Schiedel, a.s., KB – BLOK systém, s.r.o., LB Cemix, s.r.o.
Partneři: STANLEY WORKS, DeWalt, DZP Praha, spol. s r.o.
Hlavní mediální partner: časopis Stavebnictví
Hlavní mediální partner oboru truhlář: Dřevařský magazín
Mediální partner oboru truhlář: Truhlářský portál
Mediální partneři: Český rozhlas, Build Info, Stavitel, Scio – www.maturuj.cz, Konstrukce, Učitelský zpravodaj, eStav.cz
Záštita: MŠMT, MPO, HK ČR, AK ČR, SPS
Odborná garance: Oblastní inspektorát práce

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu