Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality » SUSO - soutěžní přehlídka řemesel

Nejlepší mladí řemeslníci usedli ve finálovém klání soutěže SUSO na „trůn vítězů“

Ve dnech 18. až 20. září 2012 se na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech při veletrhu FOR ARCH konalo mezinárodní finále 16. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. V závěrečném klání se utkali ti nejlepší studenti truhlářského a zednického řemesla ze všech postupových kol.

SUSO - studenti truhlářského řemesla
Zdroj: SUSO

Možnost zasoutěžit si měli i učni kamenictví a kamenosochařství. Celkem zde bylo 43 řemeslníků z 22 škol a poprvé v historii si vítězové oboru truhlář a zedník kromě výhry v samotné soutěži odvezli také zařazení do programu Excelence, který realizuje MŠMT. Školy, z nichž vzešli výherci, si tak budou moci nárokovat finanční ohodnocení své práce.

„Všichni studenti, kteří ve finále obsadili první místa, měli možnost cítit se jako opravdoví vítězové. Firma Mahagonový stylový nábytek do soutěže zapůjčila dva „trůny“, na něž se výherci po vyhlášení výsledků posadili. Určitě to bylo důstojné a originální vyvrcholení soutěže, která studenty stála nemalé množství energie,“ uvádí David Surmaj ze společnosti ABF, organizátora soutěže. Za doprovodu znělky SUSO, kterou pro tento projekt složil skladatel Petr Wajsar, si soutěžící vychutnali svůj úspěch.

Výchozí reklama

Výsledky třídenního klání

Závěrečná třídenní soutěž vynesla na stupně vítězů za truhlářský obor Marka Hullu a Zbyňka Peška ze SOŠ Litvínov-Hamr. Na druhé příčce se umístili Jan Srovnal a Jan Vašík ze SŠ nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem a na třetím stupni Ondřej Hušek a Pavel Linek ze SOŠ stavební a zahradnické v Praze 9. Z deseti zednických týmů obsadili první pozici Dominik Hrubík a Lukáš Fiurášek ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí. Druhé místo patřilo družstvu z Polska ze ZSB i RR w Raciborzu, který tvořil Gaida Marcin a Skowronek Artur. Ze SPŠ strojní a stavební v Táboře dosáhli na bronz Martin Dušánek a Radek Rafaj. Studentům oboru kameník a kamenosochař se podařilo získat takovéto výsledky: Matěj Bílek ze SPŠ kamenické a sochařské Hořice na první příčce, o druhý stupeň se podělili Milan Miksa z Akademie-VOŠ, Gymn. a SOŠUO Světlá nad Sázavou a Josef Knap ze stejné školy jako vítěz.

Nové heslo pro příští ročník jako by vypadlo z westernu

Ocenění „HVĚZDA 16. ROČNÍKU“ si odvezly školy SOŠ Litvínov-Hamr a SPŠ stavební Valašské Meziříčí, jež do soutěže přivezly ta nejlepší družstva. A protože se za pár týdnů rozběhne již 17. ročník tohoto populárního klání, představili organizátoři nové heslo pro příští rok. Je jím motto s nádechem westernu – „Wanted“. Už nyní se tak můžeme těšit na to, co další ročník přinese.

Zahradní stoly putovaly do dětského domova

Deset truhlářských týmů vytvořilo krásné zahradní stolky, které získal darem Dětský domov a Školní jídelna v Praze 9 v Dolních Počernicích.

Možnost zasoutěžit si o vrtačku DC756F2 od společnosti DeWalt měli tentokrát učitelé. Domů si ji odnesl pedagog Josef Kazík ze Střední odborné školy Otrokovice.

Výsledky:

Obor truhlář:

1. místo  Marek Hulla, Zbyněk Pešek  SOŠ Litvínov-Hamr
2. místo  Jan Srovnal, Jan Vašík  SŠ nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem
3. místo  Ondřej Hušek, Pavel Linek  SOŠ stavební a zahradnická, Praha 9

Více informací naleznete na www.suso.cz.

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO

SUSO je projekt, který umožňuje žákům stavebních oborů porovnat svoje schopnosti a zkušenosti. Spolu s tím dává prostor i ostatním zájemcům prohlédnout si řemeslo „naživo“. Organizátorem akce, která již 16 let probíhá v rámci doprovodných programů stavebních výstav a veletrhů, je společnost ABF, a.s. Finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO se koná vždy v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH.

Kontakt pro média: Jana Kratochvílová, Omnimedia, s.r.o.
T.: +42 221 419 220 | j.kratochvilova@omnimedia.cz 

Generální partner: Wienerberger cihlářský průmysl a.s.
Hlavní partneři: XELLA CZ s.r.o., Schiedel, a.s., KB – BLOK systém, s.r.o., LB Cemix, s.r.o.
Partneři: STANLEY WORKS, DeWalt, DZP Praha, spol. s r.o.
Hlavní mediální partner: časopis Stavebnictví
Hlavní mediální partner oboru truhlář: Dřevařský magazín

Mediální partner oboru truhlář: Truhlářský portál

Mediální partneři: Český rozhlas, Build Info, Stavitel, Scio – www.maturuj.cz, Konstrukce, Učitelský zpravodaj, eStav.cz, TZB-info.cz
Záštita: MŠMT, MPO, HK ČR, AK ČR, SPS
Odborná garance: Státní úřad inspekce práce

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu