Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Design/Trendy

Mrakodrap ze dřeva: nejvyšší dřevěná budova světa bude mít 34 pater

Mrakodrap o 34 patrech? Slabota, řeknete si. Jenže tenhle mrakodrap má být místo z betonu a oceli vyrobený ze dřeva. S originálním návrhem přišla skandinávská architektonická firma C. F. Møller.

Mrakodrap ze dřeva: nejvyšší dřevěná budova světa bude mít 34 pater
Zdroj: C.F. Møller

Nejvyšší stojící dřevěná budova má pouze devět pater, existující návrhy pak nanejvýš třicet pater. Švédům by se tak s dřevěným mrakodrapem podařilo získat architektonické prvenství. Dřevěné trámy, zdi a stropy by měly být zvenku viditelné díky prosklené fasádě.

„Ve Švédsku máme ve stavbě dřevěných budov dlouhou tradici,“ prohlašuje Ola Jonsson z týmu tvůrců. „Dnes už navíc víme, jak se dřevem nejlépe zacházet. Lakované dřevo může mít výborné konstrukční kvality. Myslím si, že hlavní důvod, proč se dosud tolik využívá beton a ocel, je jejich silná pozice na trhu.“ Jonsson na druhou stranu upozornil, že i ve stavebnictví v současnosti roste zodpovědnost za životní prostředí, což jejich projektu hraje do karet.

Výchozí reklama

Dřevěné bydlení má mít ale i další výhody. Jednou z nich je nízká cena: díky nižší váze dřeva je jeho převoz levnější a práce s ním jednodušší. Ve správné úpravě kupodivu dřevo ve srovnání s betonem a ocelí lépe odolává ohni. Podle názoru společnosti C. F. Møller je v dřevěných stavbách budoucnost. Dokončení jejich návrhu je naplánováno na rok 2023.

Zdroj: topzine.cz

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
0.0/5 (0 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu