Výchozí reklama
Výchozí reklama
Články » Aktuality » Dobrá práce

Dobrá práce: Splněný sen. Studentka se prošla veletržním stánkem FLD ČZU, který sama navrhla!

V neděli 8. 4. 2018 se pro návštěvníky mezinárodního lesnického a mysliveckého veletrhu Silva Regina otevřel nový veletržní stánek Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze. Minulý rok jej navrhla studentka Fakulty architektury VUT v Brně Bc. Helena Vostalová v rámci studentské soutěže, kterou organizovala Nadace dřevo pro život. Autorka vítězného návrhu obdržela odměnu 35 000 Kč a také možnost vidět realizaci svého návrhu v praxi.

Nový veletržní stánek Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze podle návrhu Bc. Heleny Vostalové
Zdroj: www.DrevoJeCesta.cz

Poprvé se svým veletržním stánkem mohla Helena Vostalová projít právě tuto neděli na veletrhu Silva Regina v Brně. Z realizace stánku, kterou kompletně zajistil specialista na dřevěné konstrukce Ing. Zbyněk Šrůtek z TIMBER DESIGN s.r.o., byla nadšená. „Je nádherný pocit procházet se pod výstavními rámy a vychutnávat si nejen krásu dřevěné konstrukce a jejích detailů, které díky panu Šrůtkovi dopadly nad moje očekávání, ale i nádhernou atmosféru uvnitř veletržního stánku, kterou, doufám, ocení především jeho návštěvníci," doplnila studentka.

Výchozí reklama

Stánek navštívil téhož dne i děkan Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze prof. Ing. Marek Turčáni, PhD.: „Mám radost, že jsme udělali tak významný krok kupředu. Stánek je totiž nejenom velmi inovativní svým konceptem otevření se pro návštěvníky, ale současně je i sexy. Navíc do budoucna budeme stánek dále rozvíjet, zejména co se týče jeho interaktivních možností,“ uvedl děkan.

Slavnostní otevření stánku
Slavnostní otevření stánku
Zleva: Ing. Lenka Trandová, organizátorka soutěže, Nadace dřevo pro život, prof. Ing. Marek Turčáni, PhD., děkan FLD ČZU, Bc. Helena Vostalová, autorka vítězného návrhu, Ing. Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život

Projektant a realizátor stánku Zbyněk Šrůtek je s finální podobou stavby, jejíž konstrukce byla vyrobena z českého smrku a podlaha z českého jasanu a modřínu, také spokojen. A to zejména proto, že se podařilo téměř 100% naplnit vítězný návrh. „Aby stavba fungovala staticky správně, museli jsme si jen trochu víc pohrát se spoji. Stánek měl být pevný a zároveň vzdušný, aby se jím dalo na veletrzích dobře procházet. Proto jsou prvky propojeny tuhými rámovými spoji.“ Ty jsou podle Šrůtka vyvinuty speciálně pro tento veletržní stánek a skvěle splňují požadovanou funkci.

Vítězný návrh
Vítězný návrh, podle kterého Ing. Zbyněk Šrůtek postavil nový veletržní stánek FLD ČZU v Praze.

Možnost realizovat své nápady v praxi studenti během soutěže velmi oceňovali. „Jsme proto velmi rádi, že jsme se na její organizaci mohli podílet,“ zhodnotila celý projekt Ing. Lenka Trandová, vedoucí soutěže z Nadace dřevo pro život.

Doporučte článek:

Doporučení článku e-mailem

Ohodnoťte článek:
5.0/5 (1 hlasů)

Hodnocení článku

5.0/5 (1 hlasů)

Další články z rubriky

Související články


Komentáře (0 celkem)

Článek zatím nemá žádné komentáře

Komentovat článek (pro komentář k článku se musíte přihlásit nebo registrovat )

Reklama

Partner tém. měsíce

Reklama

WOOD-TEC_logo_2019_v90.jpg logo-cesky-kutil.gif cestadreva-partner-truhlarskyportal-90.jpg SUSO-90-120.gif Hettich-120x90.jpg logo-pragoligna-partneri.jpg
Truhlářský portál.cz na: Facebook

© Copyright 1999–2015 Truhlářský Portál.cz. Všechna práva vyhrazena. ISSN 2336-6419. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu vydavatele.

Kvalitní holandský nábytek z masivu za rozumnou cenu